luty 21, 2024
Aktualności Auta Sportowe Marki Porsche Super Samochody Tuning

Gemballa Mirage GT Carbon Edition

Gemballa Mirage GT Carbon Edition

Gemballa Mirage GT Carbon Edition – najnowsze wcielenie Porsche Carrera GT, którego produkcja zakończyła się w 2006r. Firma tuningowa Gemballa pokusiła się o podrasowanie tego modelu, jest to najbardziej ekstremalny tuning Carrery, głównie ze względu na agresywny bodykit i rzucające się w oczy kolory. Niemiecka firma Gemballa zajmuje się tworzeniem swoich Mirage już od kilku lat, wcześniej stworzyła wersje Black Edition.

Podstawowym założeniem konstruktorów była walka o każdy zbędny kilogram wagi i to najwyraźniej się udało.

Osiągi samochodu są imponujące, pod  maską pracuje 670-konny silnik. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje zaledwie 3,7 sekundy, a sprint ze startu zatrzymanego do 200 km/h trwa 9,7 sekundy. Jeśli kierowca postanowi nadal dociskać pedał przyspieszenia do podłogi, wskazówka prędkościomierza dotrze do wskazania 333 km/h.

Mirage GT Carbon Edition najprawdopodobniej zadebiutuje podczas najbliższego salonu samochodowego w Genewie, gdzie zostanie ujawniona dokładna specyfikacja samochodu.

porsche-gt-mirage-carbon-edition-gemballa

porsche-gt-mirage-carbon-edition-tuning

Gemballa Mirage GT film video:

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły