marzec 21, 2023
Audi Auta Sportowe Marki Tuning

Audi S5 Tuning ABT

Audi S5 Tuning ABT

Audi S5 Tuning ABT – firma tuningowa ABT Spotsline postanowiła stuningować sportowe coupe Audi S5, czego efektem jest model nazwany AS5-R.

Serce seryjnego Audi S5 to silnik V8 o pojemności 4,2 litra i mocy 354 KM, tuner postanowił to zmienić…

Dzięki przeprogramowaniu elektronicznej jednostki sterującej pracą silnika oraz zamontowaniu kompresora ABT, uzyskano przyrost mocy o 156 KM, co sprawia, że AS5-R dysponuje teraz mocą 510 KM !

Teraz auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie 4,5 sekundy i osiągnia maksymalną prędkość  292 km/h.    Co ciekawe mimo znacznego podniesienia mocy auta, producent obiecuje utrzymanie zużycia paliwa na poziomie seryjnego S5.

ABT Sportsline wyposażyło to Audi w całkowicie zmieniony układ hamulcowy z tarczami o średnicy 38 cm oraz ulepszone zawieszenie, opracowane specjalnie przez inżynierów ABT.

Niemiecki tuner dodał także drapieżności karoserii Audi AS5-R, montując nowy przedni spoiler oraz grill, otwory w przednich błotnikach, specjalnie ukształtowane wloty powietrza w zderzaku oraz przeprojektowany tylny zderzak z otworami na cztery końcówki wydechu. Całości dzieła uzupełniają 20-calowe felgi BR i szeroki czerwony pas biegnący wzdłuż białego nadwozia.

audi-as5-r

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły