styczeń 30, 2023
Aktualności Citroen Targi

Citroen DS3 WRC

Citroen DS3 WRC – Oto następca czterokrotnego Mistrza Świata w kategorii World Rally Championship, Citroena C4 WRC. DS3 WRC w rękach Sebastiena Loeba ma szansę kontynuowania chlubnej tradycji francuskiego koncernu w motorsporcie.

Przygotowany według nowych regulacji A.D. 2011, DS3 WRC napędzany jest turbodoładowaną jednostką z bezpośrednim wtryskiem paliwa o pojemności 1.6 litra i mocy 304 KM/6000 obr./min. Maksymalny moment obrotowy osiąga wartość 350 Nm, dostępnych przy 3250 obr./min. Napęd na cztery koła przenoszony jest za pomocą sześciostopniowej, sekwencyjnej skrzyni firmy Sadev. Dodatkowo, przy przedniej i tylnej osi zainstalowano mechaniczny dyferencjał z funkcją automatycznej blokady. W zależności od rodzaju nawierzchni wentylowane tarcze z czterema tłoczkami chłodzonymi cieczą, mają średnicę 355 (asfalt) lub 300 mm (szuter). Z tyłu znajdziemy 300 mm wentylowane talerze.

Podobnie jak Ford Fiesta RS WRC, także Citroen DS3 WRC pojawi się na starcie Rajdu Szwecji (10 – 13 luty 2011).


Galeria Live:

[Źródło: Auto-Blog.pl] [Fot. Live: Carscoop.blogspot.com]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły