czerwiec 14, 2024
Aktualności

Oryginalna podróbka – autoryzowany serwis czy warsztat samochodowy?

garage-943249_1280

Kupno nowego samochodu to duży wydatek, który nadwyręża domowy budżet. Poza samym pojazdem – koszty paliwa, ubezpieczenia, przeglądów i sporadycznych napraw to dodatkowe obciążenie dla portfela kierowcy.

Autoryzowany serwis

Kiedy weszliśmy w posiadanie samochodu prosto z salonu może okazać się, że aby utrzymać gwarancję, należy korzystać z usług rekomendowanych przez producenta placówek. W praktyce oznacza to tyle, że jeśli kupimy, przykładowo Hondę CR-V w Poznaniu, a często podróżujemy do stolicy, możemy uzyskać pomoc zarówno w serwisie Hondy w Poznaniu jak i autoryzowanym serwisie Hondy w Warszawie. Skorzystanie z warsztatu spoza listy może wpłynąć na unieważnienie gwarancji. Koszty takiej usługi przewyższają usługi w warsztacie samochodowym, jednak stali klienci mogą liczyć na rabaty i promocje.

Warsztaty samochodowe

Niezależne warsztaty samochodowe oferują zdecydowanie niższe ceny usługi. Warto sugerować się opiniami wcześniejszych klientów, lub korzystać z warsztatu z polecenia znajomego, aby mieć pewność, że fachowcy znają się na rzeczy i używają nowych części. Nowoczesne warsztaty samochodowe nie ustępują technicznie autoryzowanym serwisom. Komputery, podnośniki i nowoczesne narzędzia wykorzystywane są w codziennej pracy. U mechanika można ustalić również cenę z góry przed naprawą, dzięki temu nie zaskoczą nas dodatkowe koszty. Można również wybierać w częściach z wyższej półki, ale niekoniecznie pochodzących od producenta naszego modelu. Tak samo sprawne, zaoszczędzą nam dodatkowego wydatku za metkę.

Naprawa

Błędy podczas naprawy może popełnić każdy mechanik. Specjalista w serwisie autoryzowanym najczęściej ma do czynienia z ograniczoną liczbą modeli jednej marki i można założyć, że dobrze je zna. Również części jakie wmontowuje w nasz samochód muszą być oryginalne, odgórnie zaakceptowane i sprawdzone. Jednak jeżeli jesteśmy w posiadaniu starszego modelu, lub sprowadzamy samochód z zagranicy, warto swoje kroki pokierować do warsztatu samochodowego. Doświadczony mechanik sprawdzi stan techniczny pojazdu i wymieni zużyte części. Niektóre z nich mogą być trudno dostępne lub wycofane z rynku – wtedy mechanik poleci zamienniki, sprowadzi wymagany egzemplarz i zamontuje. Jeżeli nasz samochód wymaga większej naprawy, należy odszukać placówkę, która specjalizuje się w danej dziedzinie.

Gdy, na przykład, kupimy wymarzony samochód terenowy Hondy – możemy skorzystać z oferty salonu Hondy w przypadku nowego modelu, lub z diagnostyki sprawdzonego warsztatu samochodowego w naszym mieście, gdy samochód przekroczył wiek 3 lat. Posiadanie odpowiedniego sprzętu specjalistycznego oraz potwierdzone kompetencje mechanika zapewnią nam pełne bezpieczeństwo na drodze.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły