grudzień 3, 2023
Auta Hybrydowe Land Rover

Czy limuzyny zostaną wyparte przez luksusowe SUV-y?

Niegdyś luksusowe samochody nie szczyciły się zbyt dobrym prowadzeniem. Nastawione na jazdę z szoferem oferowały dopieszczone miejsca z tyłu, które od szoferki oddzielało sporo przestrzeni. Z czasem samochody stawały się coraz lepsze w prowadzeniu, a liderzy społeczeństwa przesiedli się na fotel kierowcy. Luksusowy samochód o dużej mocy stał się źródłem satysfakcji z podróży nie tylko dla pasażerów tylnych siedzeń. Obecnie rolę luksusowych pojazdów reprezentacyjnych coraz częściej przejmują SUV-y. Ich atrybuty przekładają się nie tylko na przyjemność użytkowania i doskonałe prowadzenie. Oferują jednocześnie ogromną wszechstronność, a w niektórych przypadkach również wysokie możliwości w terenie.

Jak limuzyna stała się SUV-em

Gdy pierwsze limuzyny zagościły na ulicach, ich właściciele nie prowadzili zanadto aktywnej egzystencji – byli wyręczani niemal we wszystkim. Samo prowadzenie samochodu mogło uchodzić wówczas za faux-pas. Z czasem czerpanie przyjemności z życia zaczęło łamać niektóre zasady etykiety. Gentlemani na stałe zajęli miejsce za kierownicą, aby móc smakować najnowsze rozwiązania inżynierii, które poprawiały jakość prowadzenia.

Limuzyny coraz bardziej zaczęły przypominać luksusowe sedany o przedłużonym rozstawie osi. Zaprzestano oddzielania części pasażerskiej, a limuzyny z szoferem stały się użytkowane głównie w trakcie uroczystości – nawet Królowa Wielkiej Brytanii Elżbieta II uwielbiała siadać za kółkiem. Monarchini szczególnie upodobała sobie samochody marki Land Rover, w tym również luksusowe modele linii Range Rover.

Luksusowe SUV-y Range Rover stały się odpowiedzią na coraz większe wymagania najbardziej wpływowych osób. Pozwalają nie tylko godnie reprezentować właściciela podczas spotkania biznesowego. Umożliwiają również realizowanie prywatnych pasji z wykorzystaniem niezłomnego napędu na cztery koła i niezwykle wszechstronnego nadwozia.

Luksusowe SUV-y Range Rover – odpowiedź na potrzeby współczesnych ludzi sukcesu

W najnowszej gamie modeli Range Rover znalazły się hybrydowe SUV-y, które na asfalcie zapewniają komfort jazdy luksusowej limuzyny, a ich właściwości terenowe pozwalają dotrzeć do najbardziej urokliwych miejsc na ziemi. Możliwości transportowe Range Rovera obejmują możliwość podróży w 7 osób, a system wspomagania jazdy z przyczepą umożliwia zabranie ze sobą nad jezioro przyczepy kempingowej albo chociażby własnej motorówki.

Flagowy model linii Range Rover to samochód przeznaczony dla kierowców chcących zachować najwyższy poziom luksusu również podczas delektowania się zapierającym dech w piersiach widokiem z górskiego szczytu. Pakiet Tailgate Event Suite obejmuje dwa luksusowe fotele wysuwane z przestrzeni bagażowej w tylnej części nadwozia, idealne do podziwiania krajobrazu.

Biznesmeni, którzy oprócz komfortu podróży oczekują możliwości bardziej dynamicznego i ekscytującego prowadzenia, powinni skłonić się ku modelom Range Rover Sport oraz Range Rover Velar. To modele, w których układ jezdny został nieco bardziej ukierunkowany na sportowe wrażenia z jazdy. Jednocześnie wciąż zachowują one znakomite właściwości jezdne w terenie.

Dla kierowców załatwiających na co dzień wiele spraw w mieście odpowiednim wyborem będzie natomiast kompaktowy Range Rover Evoque. Na szczególną uwagę zasługuje tu wersja P300e, czyli hybryda PHEV z możliwością jazdy wyłącznie z napędem elektrycznym. Dzięki temu ten luksusowy SUV pozwala pokonać do 66 kilometrów w trybie bezemisyjnym, a połączenie silnika elektrycznego i spalinowego umożliwia obniżenie spalania do nawet 1,4 l/100 km.

Range Rover Evoque, podobnie jak większe modele tej luksusowej linii SUV-ów Land Rovera, zapewnia wysokie możliwości w terenie oraz w pełni ekskluzywne wykończenie godne rodziny królewskiej. Na nieskazitelną prezencję SUV-ów Range Rover wpływa także ich wytworna minimalistyczna stylistyka. Samochody dyskretnie przyciągają wzrok, onieśmielając zerkających na nie przechodniów.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły