czerwiec 24, 2024
Aktualności

Czy warto stosować wosk w sprayu do samochodu?

Wosk samochodowy w sprayu to jedna z podstawowych metod na pielęgnację lakieru samochodowego. Przyciemnia on lakier, wydobywa głębię koloru, przedłuża piękny stan, zapewnia jednolity połysk na wiele tygodni. Istotna jest jednak prawidłowa aplikacja oraz wybór wosku od sprawdzonego producenta.

Rodzaje wosków samochodowych w sprayu

Woski w sprayu, czyli w płynie różnią się od siebie składem oraz zastosowaniem. Wyróżniamy woski składające się z naturalnego wosku, substancji syntetycznych lub mieszanki obu składników.

Woski naturalne składają się na przykład z wosku pszczelego czy Carnauby. Są mniej trwałe, ale bardzo dobrze wyciągają głębię koloru i blasku z lakieru. Woski syntetyczne składają się z substancji pochodzenia sztucznego i cechują się dużą skutecznością, jeśli chodzi o ochronę lakieru samochodowego.

Popularne są też spraye z domieszką cząsteczek kwarcu lub ceramiki. Odznaczają się one znacznie większą trwałością, lepszym działaniem hydrofobowym i efektem wizualnym.

Wyróżniamy woski w sprayu o różnym zastosowaniu, w zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać. Na rynku dostępne są woski w sprayu do woskowania na mokro i sucho, przeznaczone do jasnych lub ciemnych lakierów, dające efekt mocnego maskowania, wysokiej głębi i połysku i inne.

Aplikacja wosku w sprayu jest bardzo łatwa

Wosk w sprayu to produkt, który można z łatwością samodzielnie nałożyć na karoserię. Jego konsystencja jest ciekła i jednolita, dlatego bardzo łatwo się rozprowadza i daje świetny efekt wizualny.

Wygodny atomizer pozwala na szybkie i wygodne rozpylenie produktu. Można go nałożyć jako samodzielny produkt lub dodatkową warstwę po wcześniej nałożonym wosku lub jako booster na powłoki ceramiczne/kwarcowe/grafenowe.

Woski naturalne warto aplikować na cleaner lub na wcześniej zastosowany cleaner do lakieru, a woski syntetyczne na dokładnie odtłuszczoną powierzchnię lakieru. Aby uzyskać jednolity efekt, warto nakładać wosk na kilka elementów, a nie cały samochód naraz. Poza tym nie zaleca się nakładania wosku w słońcu ani na rozgrzane elementy.

Skład tego produktu sprawia, że bardzo szybko odparowuje, dlatego ważne jest, by produkt aplikować na mikrofibrę, następnie przecieramy panel karoserii. Finalnie docieramy produkt drugą mikrofibrą.

Dzięki temu na lakierze powstanie cienka, równomierna powłoka ochronna. Efekt wizualny jest widoczny niemalże natychmiast i utrzymuje się do kilku tygodni, w zależności od warunków atmosferycznych i sposobu mycia.

Wosk w płynie wysokiej jakości wyciąga ogromną głębię koloru, daje połysk oraz hydrofobowość dorównującą twardym woskom w paście. Może nawet zamaskować drobne zarysowania i uszkodzenia lakieru na samochodzie. Można go nakładać na sucho, ale też na mokro, czyli na wilgotnej powierzchni i przy okazji usunąć zabrudzenia, które wcześniej nie zostały domyte.

Czy istnieje ryzyko nałożenia zbyt grubej warstwy wosku w sprayu?

Przy samodzielnym nakładaniu wosku w sprayu może dojść do nierównomiernego rozpylenia, niemniej preparatu nie da się nałożyć w nadmiarze. W tej sytuacji wystarczy po prostu dokładniej wypolerować lakier, aż do uzyskania pożądanego efektu. Do tego celu należy użyć drugą, czystą i suchą mikrofibrę.

Dlaczego warto wybrać wosk w sprayu od renomowanego producenta?

Wysoka jakość wosku w sprayu to gwarancja spektakularnego efektu wizualnego. Regularne stosowanie wosku samochodowego w sprayu sprawia, że samochód prezentuje się jak nowy, a lakier jest zabezpieczony przed wilgocią, promieniowaniem UV oraz innymi czynnikami zewnętrznymi.

Szukając produktów najwyższej jakości, wypróbuj wosk w sprayu do samochodu z oferty FaniAuta.pl. To produkty najwyższej jakości, które dają zadowalające i trwałe efekty. Istotne jest jednak, by przy wyborze wosku samochodowego uwzględnić wiek auta, rodzaj lakieru oraz jego barwę. Im lepiej dobrany produkt do samochodu, tym lepszy uzyskasz efekt końcowy.

Odwiedź sklep internetowy FaniAuta.pl i wybierz wosk samochodowy w sprayu dopasowany do Twoich potrzeb.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły