czerwiec 24, 2024
Amerykańskie Auta Sportowe Dodge Marki Super Samochody Tuning

Dodge Challenger KW Tuning

Dodge Challenger KW Tuning

Dodge Challenger KW Tuning – nowa wersja tego auto to oczywiście wielki hit w USA. Auto stylistyką nawiązuje do pierwszych modeli. Stanowi konkurencje dla Forda Mustanga. Jest jednym najtańszym autem w historii tej klasy. Ten kultowy samochód nie wymaga niby poprawek, a jednak niemiecka firma KW pokusiła się o stuningowanie tego super auta. Samochód został wyposażony w unoszone ku górze drzwi lambo doors, sportowe zawieszenie oraz 22-calowe felgi z oponami Dunlop SP Sport Maxx. Dodge otrzymał zmodyfikowane zawieszenie hydrauliczne, które po naciśnięciu przycisku obniża się, oferując znacznie lepsze prowadzenie.

Dodge Challenger napędzany jest przez ogromny silnik 6.1 SRT HEMI V8 o mocy 425 KM , który raczej nie wymaga już tuningu. Mimo tego tuner postanowił wykrzesać z niego dodatkową moc. Dokładne parametry nie zostały ujawnione, jednak zastosowanie sportowego wydechu oraz elementów układu dolotowego z pewnością dodało trochę mocy.

Dodge Challenger
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=FmUNR_PH0Xo[/youtube]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły