grudzień 9, 2023

Dodge Challenger SE Rallye 2009

Dodge Challenger SE Rallye 2009 – auto należy do ścisłej czołówki kultowych wozów rodem z Ameryki i epoki „muscle cars”.

Ze względu na sześciocylindrowy silnik i sprzęgniętą z nim nową, pięciobiegową skrzynię automatyczną bliski jest idei niedrogiego i ekonomicznego wozu sportowego, o zgrabnej sylwetce i dobrych osiągach. Samochody takie, zwane „pony cars”, których przedstawicielami w latach 60. i początku 70. były między innymi Ford Mustang, Chevrolet Camaro i oczywiście pierwszy Dodge Challenger miały przekonać młodych ludzi, że na „krążownika szos” mają jeszcze czas. Dały jednocześnie początek jednym z najbardziej ekscytujących i najszybszych aut, jakie kiedykolwiek robiono w Detroit.

Dodge Challenger SE Rallye wyposażony jest w 3,5-litrowy silnik V6 z 24 zaworami i aluminiowym blokiem, o mocy 250 KM i maksymalnym momencie obrotowym 339 Nm. Producent podkreśla względnie niskie zużycie paliwa. Auto ma zużywać w mieście 16,6 l/100 km, a poza miastem 11,3 l/100 km. Wraz z nowym Dodge’m debiutuje pięciobiegowa skrzynka automatyczna Auto Stiuk, która będzie dostępna we wszystkich Challengeach SE.

Produkcja samochodu rusza w kwietniu, w zakładach w Brampton, w Ontario w Kanadzie. Stamtąd pochodzą również Dodge Chargery i Chryslery 300. Można go już zamawiać u dilerów w USA za jedyne 26 490 dolarów.

dodge-challenger-se-rallye-2009-2

dodge-challenger-se-rallye-2009-3

Dodge Challenger SE Rallye film video

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły