czerwiec 2, 2023
Amerykańskie Ciekawostki Dodge Marki

Dodge Challenger Vapor

Dodge Challenger Vapor

Dodge Challenger Vapor – U.S. Air Force zleciło profesjonalnej firmie przygotowanie aut będących skuteczną zachętą dla przyszłych rekrutów.
I tak siły powietrzne amerykańskiej armii, we współpracy z firmą Galpin Auto Sports, zaprezentowały mocno podrasowane wersje Forda Mustang i Dodge’a Challenger, które odbędą tournee po całym kraju, próbując przyciągnąć nowych rekrutów. Dla przypomnienia firma Galpin Auto Sports zasłynęła jako główny realizator przemian wozów w znanym programie MTV Pimp My Ride. Dodge Challenger Vapor ma nadwozie inspirowane konstrukcją myśliwców typu Stealth. Większość elementów karoserii wytworzono z efektownie wyglądającego włókna węglowego, pomalowanego lakierem, dzięki któremu Vapor jest niewidoczny dla radarów, specjalny układ wydechowy posiada tryb bezszelestnej jazdy. Oprócz tego wojskowy Challenger wyposażono w czujniki parkowania i obrotową kamerę o zasięgu 400 metrów. We wnętrzu rodem z myśliwca jest deska rozdzielcza z dużymi ekranami, dźwigniami i kontrolkami, dwie lotnicze „kierownice”, nawigacja GPS i warstwa na szybie umożliwiająca widzenie w podczerwieni. Ponadto auto wyposażono w zaawansowany technologicznie system umożliwiający sterowanie samochodem zdalnie, z każdego miejsca na świecie, poprzez komputer podłączony do internetu.

Trzeba przyznać, że to dość oryginalny pomysł na zachęcenie młodych ludzi do wstąpienia do wojska.

dodge-challenger-vapor-2

dodge-challenger-vapor-3

dodge-challenger-vapor-4

dodge-challenger-vapor-5

dodge-challenger-vapor-6

dodge-challenger-vapor-7

dodge-challenger-vapor-8

dodge-challenger-vapor-9

dodge-challenger-vapor-10

dodge-challenger-vapor-11

dodge-challenger-vapor-12

Dodge Challenger Vapor Created by U.S. Air Force

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły