grudzień 2, 2023
Luksusowe

Bentley Continental GT MTM

Bentley Continental GT MTM

Bentley Continental GT MTM – Bentley od zawsze wyróżniał się elitarnością oraz ekskluzywnością. Ręcznie budowane pojazdy były znakomicie wykończone, czy można było chcieć więcej?
Bawarska firma tuningowa Motoren Technik Mayer, znana bardziej jako MTM, udowodniła że oczywiście można. Tuner  zaprezentował pakiet zmian przeznaczony dla luksusowych Bentleyów Continental GT, GTC, Flying Spur, GT Speed, GTC Speed oraz Continental Supersports. Przeróbki obejmują głównie elementy mechaniczne, a rzecz najważniejsza to wzmocnienie potężnego już turbodoładowanego silnika W12, o pojemności 6 litrów, oferowane w dwóch poziomach. Pierwszy etap oferuje 635 KM mocy, a wersja mocniejsza daje 650 KM i 795 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Na szczęście auto wyposazone jest w stały napęd na 4 koła. Prędkość maksymalna wynosi 331 km/h, a pierwsza „setka” to kwestia 4,4 sekundy. A auto waży aż 2300 kg! Oczywiste jest że średnie zużycie paliwa na poziomie 18-litrów staje się normalne, a jak chcemy pojeździć szybko to 30 litrów to norma.
Całości tuningowego efektu dopełnia zmienione zawieszenie, które pozwoliło na obniżenie nadwozia, nowy układ wydechowy z czterema końcówkami oraz przeprojektowany układ hamulcowy z 6-tłoczkowymi zaciskami na kołach przednich. Najbardziej rzucającą się w oczy modyfikacją Continentala GT jest z pewnością zmiana wielkości i wyglądu kół. Za 6000 euro MTM proponuje obręcze o wymiarach 21×10,5 cala. Wraz z ogromnymi alufelgami są dostarczane opony Dunlop Sport Maxx o szerokości 285 mm i profilu 30, co napewno wyklucza możliwość ich użytkowania na polskich drogach.
Z zewnątrz Continental posiada tylko jeden, dyskretny, a w dodatku wysuwany w czasie jazdy spojler wbudowany w tylną klapę. MTM nie zdecydowało się na dodanie jakichkolwiek ozdobników karoserii lub wielkich spojlerów. W przypadku Bentleya byłby co najmniej nie na miejscu. Koszt modyfikacji to wydatek rzędu minimum 20 tysięcy euro.
bentley-continental-gt-mtm-2
bentley-continental-gt-mtm-3
bentley-continental-gt-mtm-4
bentley-continental-gt-mtm-5
bentley-continental-gt-mtm-6
bentley-continental-gt-mtm-7
Bentley Continental GT – Top Gear

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły