Auta Sportowe BMW Filmy Marki Tuning

BMW M3 Tornado G-POWER

BMW M3 Tornado G-Power

BMW M3 Tornado G-POWER – niemiecka firma tuningowa G-Power przygotowała dla 420-konnego coupe BMW M3 nowy program przeróbek zwiększających moc – nazwano go Tornado.

Tuner postawił na ostrą modyfikację i  wzmocnienie standardowego 4-litrowego silnika. Najważniejszym elementem było dołożenie do silnika V8 specjalnie zaprojektowanej turbosprężarki firmy ASA wytwarzającej ciśnienie 0,3 Bar, która w połączeniu z lepszym intercoolerem, zmienionym układem wydechowym, przeprogramowaniem elektroniki, а także modernizacją systemu chłodzenia pozwoliła inżynierom G-Power zwiększyć moc silnika do 500 KM, a maksymalny moment obrotowy do aż 480 Nm (seryjnie 420 KM i 400 Nm). Dzięki temu teraz auto rozpędza się do 200 km/h w 13,5 sekundy (seryjnie 15,8 sekundy), a prędkość maksymalna wynosi 320 km/h. Dla zainteresowanych można zdjąć elektroniczny limiter. Napęd przekazywany jest za pośrednictwem manualnej 6-biegowej skrzyni.

Dodatkowo nowe regulowane sportowe zawieszenie posiada aż 9 ustawień fabrycznych, a tytanowy wydech jest lżejszy od standardowego o 14,5 kg ewentualnie można zamówić końcowy tłumik ze stali szlachetnej z czterema końcówkami. BMW M3 Tornado od G-POWER jeździ na 20-calowych, kutych felgach Silverstone z oponami Michelin Pilot Sport – 255/30 z przodu i 295/25 z tyłu.

bmw-m3-tornado-g-power-2

bmw-m3-tornado-g-power-3

bmw-m3-tornado-g-power-4

bmw-m3-tornado-g-power-5

bmw-m3-tornado-g-power-6

bmw-m3-tornado-g-power-7

BMW M3 od G-POWER film video – pięknie chodzi 🙂

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły