kwiecień 21, 2024

Bugatti Veyron Grand Sport

Bugatti Veyron Grand Sport – jak wiadomo Veyron to jeden z najszybszych i najdroższych aut na świecie, a teraz firma Buggatii postanowiła wyprodukować najszybszy kabriolet świata. Ten najdroższy samochód bez dachu trafił już do produkcji. Powstanie 150 egzemplarzy w cenie 1,4 mln Euro za sztukę.

Pierwszy seryjnie wyprodukowany egzemplarz zostanie zaprezentowany w sierpniu 2009 roku podczas wystawy Concours d‘Elegance w Pebbla Beach, a jego wartość wyceniono już na 2,9 mln dolarów. Na pierwszy rzut oka odmiana Grand Sport nie różni się od coupe. Nadwozie Veyrona z otwieranym dachem zostało jednak wzmocnione oraz jest lepiej zabezpieczone przed skutkami dachowania. Dodatkowe elementy minimalnie zwiększyły masę pojazdu, gdyż w większości wykonano je z włókna węglowego.

Z zamontowanymi elementami dachu Veyron Grand Sport osiąga prędkość maksymalną 407 km/h, a więc taką samą jak wersja zamknięta. A z otwartym dachem można jechać z maksymalną prędkością 360 km/h, co oznacza, iż jest to najszybszy kabriolet na świecie.

Veyron Grand Sport napędzany jest 16-cylindrowym silnikiem o pojemności  7993 cm3 z 4 – turbosprężarkami i maksymalnym momentem obrotowym 1250 Nm w zakresie 2200-5500 obr./min, który współpracuje z siedmiostopniową przekładnią DSG. Auto ma napęd na cztery koła i rozwiązania techniczne identyczne jak w wersji coupé. Nowy model Bugatti osiąga przyspieszenie od 0 do 100 km/h w ciągu 2,7 sekundy, ze startu zatrzymanego do 200 km/h potrzebuje 7,3 sekundy, a od 0 do 300 km/h 16,7 sekundy.

bugatti-veyron-grand-sport

bugatti-veyron-grand-sport-3

bugatti-veyron-grand-sport-4

bugatti-veyron-grand-sport-5

bugatti-veyron-grand-sport-6

bugatti-veyron-grand-sport-7

bugatti-veyron-grand-sport-8

bugatti-veyron-grand-sport-9

Bugatti Veyron Grand Sport film video

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

 1. patrycja says:

  bugatti jest mocny i piekielnie drogi ale jak sie wydaje nie tak szybki pokonała go
  *Pagani Zonda zf wykreciła lepszy czas 1.17.8 s
  a bugatti 1.18.3 s

 2. A kto będzie chciał jechać 360km/h bez dachu??
  Wolę Pagani Zonde albo SSC Ultimate Aero

 3. Bugatti Veyron to najpiękniejsze auto na świecie osiągający duże prętkośći

Komentarz są wyłączone.