wrzesień 28, 2023
Aktualności Luksusowe Marki Tuning

Mercedes E Coupe Brabus

Mercedes E Coupe Brabus

Mercedes E Coupe Brabus – niemiecka firma tuningowa Brabus zajmująca się poprawianiem wyglądu i osiągów Marcedesów pokazała swój nowy projekt.

Modyfikacji poddano najbardziej interesującą odmianę tego samochodu, a więc E500. Kuracja wzmacniająca obejmowała m.in. rozwiercenie silnika, co zaowocowało wzrostem pojemności z 5.5 do 6.1 litra. Dzięki temu moc jednostki napędowej wzrosła z 388KM do 462KM, co pozwala na rozpędzanie auta do 100 km/h w 4.7 s. Tuning objął również zdjęcie ograniczenia prędkości maksymalnej, dzięki czemu mercedes może podróżować z prędkością sięgającą 315 km/h. Koszt samych przeróbek dokonanych w silniku V8 Brabus wycenia na 29 tysięcy euro.

Samochód otrzymał nowy układ wydechowy oraz wydajniejsze hamulce. Brabus proponuje wyczynowy układ hamulcowy, składający się z sześciotłoczkowych zacisków oraz wentylowanych i nacinanych tarcz o średnicy 360 mm na przedniej osi. Tylne koła zatrzymywane są za pomocą czterotłoczkowych zacisków. Brabus przygotował również specjalne wzory felg w rozmiarach od 17 do 20 cali.

Lista wyposażenia wnętrza obejmuje takie elementy, jak sportowa kierownica Brabus, stalowe nakładki na progi z logo firmy oraz tapicerka ze skóry i alkantary.

Poza najmocniejszym wariantem E500/E550, tuner oferuje także pakiety dla modelu E250 CDI Blue EFFICIENCY, którego moc wzrasta z 204 do 232 KM oraz dla E350 CDI Blue EFFICIENCY, który generuje nawet 272 KM mocy i 590 Nm momentu obrotowego.

mercedes-e-coupe-brabus

mercedes-e-coupe-brabus-2

mercedes-e-coupe-brabus-3

mercedes-e-coupe-brabus-4

mercedes-e-coupe-brabus-5

mercedes-e-coupe-brabus-7

mercedes-e-coupe-brabus-8

Mercedes E Coupe Brabus

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły