lipiec 24, 2024
Aktualności Ciekawostki

Fabrycznie nowe części przepisem na zdrowy samochód

fabrycznie-nowe-czesci-przepisem-na-zdrowy-samochod

Konieczność wymiany poszczególnych części eksploatacyjnych to nieunikniony aspekt posiadania samochodu. Prędzej czy później każdy podzespół odmówi posłuszeństwa i wówczas wymagana jest wymiana. Z jakich części zamiennych skorzystać, by zapewnić autu najlepszy stan?

Odpowiedź jest stosunkowo prosta. Jeżeli dojdzie do awarii, to do wymiany konkretnych podzespołów zastosujmy dobrej jakości zamienniki od sprawdzonych marek – oczywiście fabrycznie nowe, bo tylko takie będą gwarancją bezpiecznej i komfortowej jazdy.

Sprawny układ hamulcowy to podstawa

Prawidłowy stan części hamulcowych to nie tylko wymóg prawny, lecz także kwestia odpowiedzialności każdego kierowcy za bezpieczeństwo własne, pasażerów i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że od sprawnych klocków, tarcz i np. przewodów hamulcowych zależy to, czy auto będzie w stanie się zatrzymać.

Należy regularnie kontrolować stan całego systemu i trzymać się zaleceń producenta względem interwałów wymian poszczególnych części. Ponadto pamiętajmy, że kupując części hamulcowe do auta powinniśmy zawsze wybierać fabrycznie nowe komponenty. Montażu używanych podzespołów układu hamulcowego zabrania bowiem prawo.

Filtry i płyny eksploatacyjne

Nie każdy pamięta, że filtry i płyny to także eksploatacyjne elementy pojazdu. Oznacza to, że żywotność została określona przez producenta i po przekroczeniu pewnej bariery, zarówno filtry, jak i płyny eksploatacyjne będą coraz gorzej spełniać swoje role.

Filtry i płyny eksploatacyjne najlepiej wymieniać zgodnie z zaleceniami producenta samochodu. Szczegółowe informacje znajdziemy w instrukcji obsługi pojazdu, gdzie producent podał konkretne wymogi względem tych komponentów oraz interwały ich wymian z wyszczególnieniem trudnych warunków eksploatacyjnych – podpowiada jeden z ekspertów sklepu z częściami samochodowymi online, NoweCzesci.pl.

Układ zawieszenia – nie tylko komfort

Elementy układu zawieszenia samochodowego takie jak amortyzatory i sprężyny zawieszenia to podzespoły, których rola polega przede wszystkim na tłumieniu wszelkich nierówności, które kierowca może napotkać na swojej drodze. To przekłada się z kolei na poprawę komfortu jazdy autem.

Ich rola sprowadza się jednak także do zachowania odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa podczas jazdy. Mało który kierowca jest świadom, że np. zużyte amortyzatory mogą wydłużyć drogę hamowania i pogorszyć skrętność samochodu. Podczas wymiany poszczególnych części samochodowych warto mieć to na uwadze.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły