grudzień 2, 2023
Aktualności Auta Elektryczne Jaguar Targi

Jaguar C-X75 Concept

Jaguar C-X75 Concept – Urodzin Jaguar Cars ciąg dalszy. Wytwarzający samochody od 1935 roku, producent podkreślił tę datę równie pięknym konceptem – C-X75.

Emanujące sportowymi emocjami coupe, zapowiada przyszły, stylistyczny kierunek firmy. Dlatego też możemy oczekiwać, że każdy z seryjnych modeli uszczknie cząstkę C-X75. A jest z czego czerpać. Agresywną linie przodu zagłusza lekko, owalne obramowanie grilla, a w profil pojazdu, drastycznie ingerują potężne wloty powietrza. Tył zaś to modelowy popis formy nad treścią. Wielkie, płaskie połacie karoserii, przecina gdzieniegdzie mała szyba i dwie końcówki układu wydechowego, umieszczone tuż nad karbonowym dyfuzorem.

Wewnątrz znajdziemy wszystko co najlepsze i najmilsze człowiekowi. Ręcznie szyte, kremowe lub szare skóry i polerowane aluminium, wypełniają deskę rozdzielczą, zorientowaną na kierowcę. Poza tym do dyspozycji prowadzącego oddano zestaw LED-owych monitorów i wyświetlaczy, zmieniających kolor i natężenie światła w zależności od żądanego trybu jazdy. Tradycyjnie dla Jaguara, najwyższej próby doznania dźwiękowe zapewnia system Bowers & Wilkins.

C-X75 Concept wprawiane jest w ruch czterema elektrycznymi motorami (jeden przy każdym z kół) o łącznej mocy 778 KM i imponującej liczbie 1600 Nm momentu obrotowego. Dodatkowo, zestaw litowo-jonowych baterii ładowany jest za pomocą dwóch mikroturbin (łączna moc 188 KM). Tak pomyślany bolid przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,4 sekundy i mknie maksymalnie z prędkością 330 km/h. Co najbardziej istotne, elastyczność od 80 do 145 km/h kształtuje się na poziomie 2,3 sekundy.

[nggallery id=969]
Galeria Live:


[Źródło: Auto-Blog.pl] [Fot. Live: Drew Phillips / AOL]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły