wrzesień 20, 2021
Aktualności Auta Sportowe Ferrari Tuning

Ferrari FF Maximus od DMC

Ferrari FF od DMC – Miesiąc po opracowaniu Lamborghini Murcielago GT, DMC planuje kolejną robotę. W tym celu wykorzystali oficjalne zdjęcia oraz skaner 3D, aby zwizualizować własne Ferrari FF.

Według założeń projektu, każda nowa część karoserii ma powstać w sposób zbliżony do tego z modeli XX. Będziemy mieli zatem do czynienia ze zderzakami (przedni o wydłużonym kształcie), bocznymi kanałami powietrznymi, tylnymi spojlerami i dyfuzorem, wykonanym ze stuprocentowego włókna węglowego. Odelżone o 70 kilogramów nadwozie spocznie na 21 i 22” obręczach z oponami Pirelli P-Zero oraz sportowych sprężynach z elektronicznym „podnośnikiem” przodu.

Mówi się także o dwóch sprężarkach mechanicznych zamontowanych w sześciolitrowym silniku V12. Dzięki nim, moc wzrośnie do 888 KM, a moment obrotowy do 862 Nm. Przyspieszenie do setki zajmie 3,2 s, a do 200 km/h 9,1 sekundy. Prędkość maksymalna przekroczy 340 kilometr na godzinę.

[nggallery id=1946]
[Źródło: DMC, Auto-Blog.pl]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły