październik 1, 2022
Aktualności Ford Targi

Ford Focus ST 2012MY

Ford Focus ST – Patrząc na poprzednią generację Focusów ST i RS czy szpiegowskie zdjęcia Fiesty ST, można by oczekiwać, że trzecia generacja sportowej Foczki będzie majstersztykiem w dziedzinie stylistyki. Piszę to z bólem serca, ale z oficjalnych oraz salonowych zdjęć to nie wynika.

Zamiast tego mamy do czynienia ze złotym kiczem (kolor Tangerine Scream), przykrywającym wielką atrapę chłodnicy w stylu Astona Martina oraz centralną końcówką wydechu o nieokreślonym kształcie, otoczoną dyfuzorem. Jedynymi elementami godnymi pochwał, są 19-calowe felgi (lakier Golden Graphite) z charakterystycznymi brzegami ramion w kształcie litery „Y”, a przede wszystkim tylny spojler, chcący nawiązywać (mam taką nadzieję) do najcudowniejszych Sierry i Escorta RS Cosworth. Nie zabraknie również obniżonego (-10 mm), usztywnionego zawieszenia i progresywno-sportowego układu kierowniczego.

Wygląd deski rozdzielczej wpisuje się ogólną koncepcję samochodu. Pełno w niej załomów, ostrych kantów i błyszczących dodatków, tak w kierownicy jak i konsoli oraz tunelu centralnym. Jednak i tu możemy znaleźć coś, co wzbudzi nasz szacunek. Mówię o kubełkowych fotelach Recaro z żółtymi wstawkami.

[nggallery id=962]
Galeria Live:
[nggallery id=963]
[Źródło: Auto-Blog.pl] [Fot. Live: Chris Paukert / Weblogs, Inc.]

Rate this post

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły