Aktualności Amerykańskie Auta Sportowe Ford Tuning

Ford Mustang by GeigerCars

Ford Mustang GT GeigerCars – W czasach gdy nowy Ford Mustang GT kosztuje w Stanach niewiele ponad trzydzieści tysięcy dolarów, bardzo popularne stały się przeróżnej maści przeróbki. Czy to w Ameryce czy u nas, w Europie. Ekipa z GeigerCars przygotowała mechanicznie doładowanego Mustanga 2011MY.

Z zewnątrz pojazd rozpoznamy po czarnych, 20-calowych felgach Ultraleggera, dostarczonych przez OZ Racing. Uzupełnieniem są opony 245/35 i 285/30 na tylnej osi (komplet: 5,190€). Za dodatkowe 1,899€ otrzymamy odpowiednio przygotowane, sportowe zawieszenie. Jednak nie to jest w tym wszystkim najważniejsze. Clou programu kryje się pod maską.

W komorze silnika znajdziemy pięciolitrową jednostkę V8, której praca wspomagana jest kompresorem, wytwarzającym ciśnienie 0,5 Bar. Taki tandem gwarantuje moc 497 KM przy 6400 obr./min. Moment obrotowy to 634 Nm/4200 obr./min. Aby na niemieckiej autostradzie w pełni wykorzystać energię drzemiącą w tym potworze, usunięto elektroniczną blokadę prędkości. Obecnie „Konik” może pognać z maksymalną prędkością 274 km/h.
Za samą ingerencję w napęd, GeigerCars życzy sobie 12,990€.

Na koniec smutna konstatacja. Europejska cena Forda Mustanga GT to 42,900€. Boli? I to jak.


[Źródło: Auto-Blog.pl]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły