Auta Sportowe Ford Marki

Ford Mustang GT – kultowy sportowy samochód


Ford Mustang GT to kultowy sportowy samochód obok którego nie można przejść obojętnie. Ford Mustang jest najpopularniejszym autem sportowym w Polsce. W 2016 roku sprzedano ponad 500 egzemplarzy Ford Mustang. Najpopularniejszą wersją jest z 5 litrowym silnikiem V8 o mocy 421 KM – jej sprzedaż stanowi 75%. Reszta klientów wybiera tę z silnikiem 2,3 litra Ecoboost.

W 90% klienci decydowali się na coupe. Kabrio nie jest zatem popularne w naszym kraju wiadomo dlaczego. Jak można się domayślać aż 80% rejestracji stanowiły te na firmę.

Ford Mustang GT – kultowy sportowy samochód

Silnik o pojemności 5.0 l świetnie pasuje do całkowicie nowego Mustanga. Udoskonalony mechanizm rozrządu oraz ulepszone głowice umożliwiają
osiągnięcie mocy 421 KM oraz momentu obrotowego 530 Nm. Cena Mustang GT w Polsce od 183 000 zł. Zobacz video.

Ford Mustang to popularny (uważany wręcz za kultowy) amerykański samochód osobowy. Na targach motoryzacyjnych New York International Auto Show w 2005 roku zaprezentowano nowego Mustanga Shelby GT500, nawiązujący również do modelu z 1967 roku. Model wyposażony jest w silnik DOHC V8 o pojemności 5,4 litra i mocy ponad 450 koni mechanicznych. Nowe Shelby GT500 będzie dostępne prawdopodobnie w roku 2007.

Ford Mustang GT zdjęcia kultowy sportowy samochód

” order_by=”imagedate” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły