styczeń 30, 2023
Aktualności Ford Marki

Ford Mustang na finał Ligi Mistrzów UEFA

mustang2014byford-13

Legendarny Ford Mustang trafi do europejskich salonów. Producent rozpocznie przyjmowanie zamówień 24 maja, podczas finału Ligi Mistrzów UEFA. 500 egzemplarzy będzie dostępnych w tym dniu jedynie od momentu rozpoczęcia meczu, do zakończenia gry.

Klienci do wyboru będą mieli tradycyjny silnik V8 o pojemności 5 litrów o mocy 426 KM i 529 Nm momentu obrotowego oraz nową dostosowaną do europejskich standardów jednostkę EcoBoost o pojemności 2,3 litra o mocy 309 KM i 407 Nm momentu obrotowego.

Nowy Ford Mustang ma udoskonalone zawieszenie z przodu i z tyłu, sportowy układ hamulcowy i felgi o średnicy 19 cali.

W wyposażeniu znajdzie się opracowany przez Forda układ kontroli stabilności, system komunikacji SYNC z systemem sterowania głosem Voice Control oraz ekran dotykowy, służący do sterowania funkcjami pokładowego systemu rozrywkowego. W europejskich wersjach Forda Mustang będzie również oferowana nawigacja satelitarna z 8-calowym, kolorowym ekranem centralnym oraz systemem audio z 12 głośnikami.

Model ten będzie nadal produkowany w Stanach Zjednoczonych w fabryce Flat Rock Assembly Plant.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły