Aktualności Ford Marki

Ford Mustang na finał Ligi Mistrzów UEFA

Legendarny Ford Mustang trafi do europejskich salonów. Producent rozpocznie przyjmowanie zamówień 24 maja, podczas finału Ligi Mistrzów UEFA. 500 egzemplarzy będzie dostępnych w tym dniu jedynie od momentu rozpoczęcia meczu, do zakończenia gry.

Klienci do wyboru będą mieli tradycyjny silnik V8 o pojemności 5 litrów o mocy 426 KM i 529 Nm momentu obrotowego oraz nową dostosowaną do europejskich standardów jednostkę EcoBoost o pojemności 2,3 litra o mocy 309 KM i 407 Nm momentu obrotowego.

Nowy Ford Mustang ma udoskonalone zawieszenie z przodu i z tyłu, sportowy układ hamulcowy i felgi o średnicy 19 cali.

W wyposażeniu znajdzie się opracowany przez Forda układ kontroli stabilności, system komunikacji SYNC z systemem sterowania głosem Voice Control oraz ekran dotykowy, służący do sterowania funkcjami pokładowego systemu rozrywkowego. W europejskich wersjach Forda Mustang będzie również oferowana nawigacja satelitarna z 8-calowym, kolorowym ekranem centralnym oraz systemem audio z 12 głośnikami.

Zobacz również:  BAC Mono

Model ten będzie nadal produkowany w Stanach Zjednoczonych w fabryce Flat Rock Assembly Plant.

Ford Mustang na finał Ligi Mistrzów UEFA
Oceń ten artykuł

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły