lipiec 24, 2024
Aktualności Auta Sportowe BMW Tuning

Hamann X6M Tycoon EVO M

Hamann Tycoon Evo M – Panowie z niemieckiego studia Hamann zapowiedzieli, że na targach w Genewie przedstawią zmodyfikowane przez siebie BMW X6 w ekstremalnej wersji M.

Tycoon Evo M korzysta z nowego body-kitu, obejmującego szeroki przedni zderzak z ogromnymi wlotami powietrza oraz karbonową maskę. Obok oryginalnych progów bocznych, dostrzec można kute, anodyzowane 23-calowe felgi z oponami o rozmiarze 315/25. Aluminiowe obręcze idealnie pasują do obniżonej o 40 mm karoserii. Z tyłu dodano spojler dachowy oraz przekonstruowano zderzak tak, aby mieścił dwie centralne końcówki układu wydechowego.

Wnętrze urozmaicono aluminiowymi i karbonowymi dodatkami. Nie obeszło się również bez sportowego, trójramiennego wieńca kierownicy. Jednak najciekawsze, zdecydowanie kryje się gdzie indziej.

Wróćmy do garbatej maski, pod którą drzemie wzmocniona jednostka V8 o pojemności 4.4 litra. Doładowany dwiema turbosprężarkami motor, generuje moc 670 KM/6000 obr./min. Wynoszący 780 Nm maksymalny moment obrotowy, osiągany jest w przedziale 1500 – 5650 obrotów na minutę. Pierwsza setka pojawia się na prędkościomierzu po 4,2 sekundy, a prędkość maksymalna to 300 km/h.


Źródło: ZerCustoms.com

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły