grudzień 3, 2023
Aktualności Amerykańskie Filmy Ford

Mustang GT jako Pace Car na Daytona 500

Mustang GT na Daytona 500 – Po raz pierwszy od 1970 roku, kiedy to Torino GT Convertible ubezpieczało stawkę na Daytona International Speedway, Ford przygotuje na tą okoliczność Mustanga GT 2011MY.

Jak przystało na auto ubezpieczające wyścigową kolumnę, 14 lutego w Daytona Beach pojawi się Mustang przyozdobiony okolicznościowymi barwami i emblematami oraz unikalnymi felgami. Usztywnione zawieszenie (z przednią rozpórką kielichów) jest dziełem Ford Racing.
Do napędu służy jednostka V8 o pojemności pięciu litrów i mocy 412 KM. Z motorem zespolono sześciobiegową manualną skrzynię.
Ci, którzy chcieliby zaparkować takiego Mustanga w swoim garażu, mogą wziąć udział w aukcji charytatywnej, odbywającej się w ten weekend podczas Barrett-Jackson w Scottsdale. Dodatkowo, pięćdziesięciu szczęśliwców będzie mogło zakupić Mustanga GT Daytona 500, tożsamego kubek w kubek z pierwowzorem.


Pokaz slajdów:

Źródło: Carscoop.blogspot.com

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

Komentarz są wyłączone.