luty 21, 2024
Aktualności Ciekawostki

Trasa Wrocław – Warszawa. Jaką drogę wybrać?

141449183177031800

Wybierając się z Wrocławia do Warszawy mamy do wyboru kilka środków transportu. Najszybciej i paradoksalnie również najtaniej będzie samolotem. Jednak tylko pod warunkiem, że nie skorzystamy z oferty naszych rodzimych linii lotniczych. Spory komfort gwarantuje również podróż Polskim Busem. Jeśli do stolicy wybieramy się większą grupą, warto rozważyć podróż samochodem. Dzięki nowo otwartemu odcinkowi S8 trasę można pokonać w zaledwie 4 godziny.

Pociągiem

Kolej to w relacji Wrocław – Warszawa zdecydowanie najwolniejszy środek transportu. Jeśli więc będziemy zmuszeni podróżować do stolicy pociągiem, należy zarezerwować sobie przynajmniej pięć godzin. W najlepszym wypadku pokonanie 466 km zajmie nam dokładnie 5 godzin i 6 minut, ale tylko pod warunkiem, że zdecydujemy się wyruszyć o 4 nad ranem, a za bilet w 2 klasie Intercity będziemy w stanie zapłacić 134 zł.

Podróżowanie kolejną ze stolicy Dolnego Śląska do Warszaw w ciągu dnia z reguły trwa znacznie dłużej. Najwięcej czasu zajmuje zaś podróż przed godziną 13 pociągiem TLK. Nim będziemy mogli wysiąść na Dworcu Centralnym musi bowiem minąć blisko 7 godzin. To rozwiązanie jest jednak ponad dwa razy tańsze niż podróż Intercity, bo za bilet w 2 klasie musimy zapłacić tylko 65 zł.

Znacznie szybciej z Wrocławia do Warszawy pociągiem dotrzemy dopiero w grudniu. Wówczas na trasę wyjadą pociągi Pendolino, cała podróż będzie zaś trwała 3 godziny i 40 minut.

Autobusem

Nieco szybciej, a z pewnością znacznie taniej ze stolicy Dolnego Śląska do Warszawy dojedziemy autobusem. Podróżując Polskim Busem tą trasę jesteśmy w stanie pokonać dokładnie w 5 godzin, czyli o 6 minut szybciej niż w przypadku kolei. Jeśli akurat nie trafimy na żadną promocję za bilet będziemy musieli zapłacić od 30 do 44 zł. Najdłużej podróż Polskim Busem w relacji Wrocław – Warszawa może trwać 5 godzin i 50 minut.

Samochodem

Od września 2014 roku podróż z Wrocławia do Warszawy samochodem stała się jeszcze prostsza. Wszystko za sprawą nowo otworzonego fragmentu S8. Podróżując przez Walichnowy, Bełchatów i Piotrków Trybunalski (w sumie 354 km) samochodem osobowym jesteśmy w stanie dotrzeć do stolicy w 4 godziny i 30 minut. Sporo zależy oczywiście od stopnia natężenia ruchu. Tą trasę szczególnie upodobali sobie bowiem kierowcy ciężarówek. Zdarzają się więc korki.

Omijając Bełchatów i Piotrków Trybunalski, a kierując się na Sieradz i Łódź (363 km), trasę z Wrocławia do stolicy możemy pokonać jeszcze szybciej, bo w zaledwie 4 godziny. W ten sposób jesteśmy bowiem w stanie uniknąć korków przy wjeździe do Warszawy.

Samolotem

Z Wrocławia do Warszawy można dostać się również samolotem. Choć w ten sposób najszybciej dotrzemy do celu, za podróż będziemy musieli zapłacić co najmniej kilkaset złotych. Chyba, że trafimy na bilety w bardzo okazyjnej cenie lub postawimy na zagraniczne linie lotnicze. Najczęściej super tanie loty oferuje Ryanair, a ze stolicy Dolnego Śląska na lotnisko w Modlinie można z nim dotrzeć już za 19 zł i to w zaledwie godzinę. Ceny droższych biletów zaczynają się od 81 zł.

Dla porównania ceny najtańszych biletów LOTu to minimum 202,51 zł. Jednak za podróż samolotem polskich linii niekiedy trzeba zapłacić nawet ponad 370 zł. I to w klasie ekonomicznej.

Artykuł tworzony we współpracy z działem Zaplanuj Podróż – Moto.Money.pl.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły