grudzień 9, 2022
Aktualności Auta Sportowe BMW Filmy

MINI Coupe

MINI Coupe

MINI Coupe – z okazji 50. urodzin marka należąca do BMW zaprezentowała koncept wyjątkowego MINI Coupe, który zadebiutuje na zbliżających się targach we Frankfurcie.
Bazą dla tego pojazdu jest MINI John Cooper Works, któremu odcięto dach. Został on zastąpiony przez dach, który, jak mówi projektant samochodu Gert Hildebrand, przypomina czapkę baseballową czapeczkę jego syna. Jak twierdzi producent, dzięki niższemu dachowi, został obniżony środek ciężkości auta, a to z kolei poprawiło zachowanie auta oraz uspokoiło przechyły nadwozia.

W porównaniu z MINI JCW, projektanci zmienili również przedni oraz tylny zderzak, wszystkie lampy i atrapę chłodnicy. We wnętrzu usunięta została tylna kanapa. Aby poprawić wizerunek pojazdu wnętrze zostało wykończone wysokiej jakości skórą w dwu kolorach, z charakterystycznymi wstawkami w kolorze nadwozia.Fajnym dodatkiem są również dwa zegarki szwajcarskiej firmy Chronoswiss. Pierwszy jest chronometrem, który w stylowy sposób pokazuje upływ czasu. Drugi zaś – stoper, służy do mierzenia czasu przejazdu okrążeń.

Pod maską tego klasycznego, dwumiejscowego coupe, znalazł się benzynowy silnik o pojemności 1.6 l. Dzięki podwójnej turbinie silnik dysponuje mocą 211 KM i maksymalnym momentem obrotowym o wartości 260 Nm. Auto posiada również przycisk zwiększający chwilowo moment o 20 Nm. Auto ma napęd na przednie koła samochodu.

MINI Cooper S – Top Gear

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły