grudzień 2, 2023
Auta Hybrydowe Hyundai

Hyundai Ioniq Hybrid – pokochasz go, jeśli nie chcesz elektryka

Nie da się ukryć, że nie każdy jest gotowy, by przesiąść się do samochodu w pełni elektrycznego. Obawiamy się ograniczonej dostępności punktów ładowania, długiego czasu uzupełniania energii, skomplikowanego serwisu etc. Jeśli masz podobnie, to spróbuj etapu przejściowego, czyli samochodu z napędem hybrydowym. Nasza propozycja? Hyundai Ioniq – jeden z najciekawszych modeli dostępnych na polskim rynku. Dowiedz się o nim więcej.

Niezawodna technologia napędu hybrydowego

Hyundai Ioniq to auto, w którym zastosowano napęd hybrydowy w jego klasycznym rozumieniu. Technologia sprowadza się do odzyskiwania energii podczas hamowania i gromadzenia jej w akumulatorze litowo-polimerowym, aby można było ją ponownie wykorzystać w celu zwiększenia sprawności silnika benzynowego. Dzięki temu jazda Ioniqiem jest bardzo przyjemna (wysoka dynamika, zwłaszcza przy niskich prędkościach) oraz oszczędna.

Samochód seryjnie jest oferowany z automatyczną skrzynią biegów, która idealnie sprawdza się w ruchu miejskim. Gwarantuje wysoki komfort jazdy, ale też przyczynia się do dalszych oszczędności na paliwie, prawidłowo dobierając przełożenia do aktualnego stylu jazdy kierowcy.

Klasyczny napęd hybrydowy wcale nie jest reliktem przeszłości. Dla wielu kierowców to wciąż lepsze rozwiązanie, niż napęd elektryczny czy hybryda typu plug-in – zwłaszcza tych podróżujących w dalekich trasach, gdzie nie zawsze jest czas i możliwość uzupełnienia energii w akumulatorze.

Nowoczesne technologie do dyspozycji kierowcy

Hyundai SmartSense to pakiet zgrupowanych systemów odpowiadających za komfort i bezpieczeństwo jazdy. Technologia inteligentnie wspiera kierowcę podczas manewrowania w mieście czy szybkiego przemierzania autostrad, aby zminimalizować ryzyko groźnych sytuacji.

Dodatkowo mamy możliwość wygodnego sterowania poszczególnymi funkcjami z poziomu smartfonu, w tym z użyciem głosu. To kluczowa zaleta innego systemu oferowanego w modelu Ioniq, czyli Hyundai BlueLink. Sterowanie głosowe jest nie tylko bardzo komfortowe, ale też realnie przekłada się na wzrost bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów.

Kolejnym ważnym elementem wyposażenia modelu Ioniq jest system Hyundai Live. To zbiór usług umożliwiających bardzo precyzyjne zaplanowanie podróży. System wyznacza trasę przejazdu z uwzględnieniem aktualnych warunków panujących na drodze, w tym natychmiast reagując np. na zgłoszone wypadki. Hyundai Live poinformuje również kierowcę o najbliższych punktach obsługi podróżnych czy bezpiecznych parkingach. Wszystkie potrzebne dane są wyświetlane na 10,25-calowym ekranie dotykowym.

Jedne z najlepszych warunków gwarancyjnych na rynku

Hyundaia Ioniq kupuje się nie tylko emocjami, ale też rozumem. Koreański producent udziela na ten samochód aż 5-letniej gwarancji bez limitu kilometrów. Z kolei akumulator litowo-polimerowy z układu hybrydowego jest objęty osobną, 8-letnią gwarancją z limitem 160 000 kilometrów.

Nabrałeś ochoty na przetestowanie Hyundaia Inoiq? W takim razie już teraz umów się na jazdę testową. Możesz to zrobić wygodnie online na stronie internetowej autoryzowanego dealera marki MM Cars w Katowicach.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły