Aktualności Auta Sportowe Super Samochody

Indomable trafi do produkcji

Mostro Di-Potenza SF22 – Supersportowe Indomable już wkrótce wyrwie się deskom kreślarskim i trafi na ulice. Niestety, nie pod marką Lamborghini, a nowo powstałą Mostro Di-Potenza, której właścicielem jest pensylwański 215 Racing.

Każdy z pięćdziesięciu egzemplarzy SF22 (od myśliwca Lockheed F22) otrzyma karbonowo-kevlarowe nadwozie i – trzymajcie się krzeseł – 2000-konną, podwójnie turbodoładowaną jednostkę 9.4 V8. Sześciobiegowa, sekwencyjna skrzynia będzie musiała zmierzyć się z przeniesieniem 2710 Nm momentu obrotowego na asfalt. Równie imponująco prezentują się osiągi tej maszyny: 0-96 km/h w 2,5 s, ćwierć mili w 9,5 sekundy. Prędkość maksymalną określa się na 426 km/h.

W połowie 2012 roku, pierwsze Mostro Di-Potenza SF22 zjawią się w garażach właścicieli. Cena? W przybliżeniu od 668,000€.

[nggallery id=1813]
[Źródło: Carscoop.blogspot.com, Mostrodi-Potenza.com]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły