kwiecień 21, 2024
Aktualności Ciekawostki

Jak po godzinach odesłać wynajęty samochód?

Może się zdarzyć, że będziesz musiał zwrócić samochód z wypożyczalni po zamknięciu oddziału – być może masz wcześniejszy lot lub trafiło się opóźnienie w korku. W takim wypadku możesz zaparkować i zamknąć samochód i umieścić klucze w bezpiecznej skrzynce depozytowej.

Krok po kroku: Zwróć wynajęty samochód po godzinach

Potwierdź reguły. Upewnij się, że wypożyczalnia zezwala na zwroty poza godzinami pracy. Może się to różnić w przypadku przedsiębiorstwa pomiędzy oddziałami portu lotniczego i oddziałami poza portem lotniczym. W szczególności przedsiębiorstwa, które zazwyczaj nie zezwalają na zwroty po godzinach pracy w lokalizacjach poza lotniskami.

Przygotuj się na oddanie samochodu: Czy istnieje klucz lub kod PIN do skrzynki odbiorczej lub innego mechanizmu zwrotu? Jeśli nie jesteś pewien, zadzwoń do firmy i wyjaśnij.

Zabezpiecz samochód: Jeśli to możliwe, należy zaparkować samochód w pobliżu źródeł światła, z uwzględnieniem kamer monitorujących. Zniechęci to ludzi do kradzieży pojazdu, a jeśli samochód zostanie skradziony, nagranie wideo może pomóc udowodnić, że nie jesteś winny.

Gromadzenie dowodów: Zrób zdjęcia lub film wideo dookoła pojazdu, aby udokumentować stan samochodu po jego oddaniu, w tym wskaźnik poziomu paliwa i stan licznika kilometrów.

Zamknij samochód. Pozostaw klucze w skrzynce odbiorczej.

Poczekaj. Sprawdź, czy wypożyczalnia potwierdziła, że zameldowałeś się w wypożyczalni. Firma powinna wysłać Ci wiadomość e-mail w ciągu dwóch dni od daty zwrotu samochodu.

Zaufaj, ale sprawdź. Jeśli nie otrzymasz potwierdzenia z wypożyczalni, że zgłosili się po samochód, zadzwoń bezpośrednio do oddziału.

Poznaj ryzyko związane z zwrotem wypożyczonego samochodu po godzinach.

Zrównoważona odpowiedzialność: Większość umów najmu stanowi, że Ty, najemca, jesteś odpowiedzialny za samochód do czasu jego sprawdzenia przez firmę. Oznacza to, że wszelkie szkody, które wystąpią w ciągu nocy (gradobicie, kradzież, włamanie) zostaną poniesione przez Ciebie i zostaniesz obciążony opłatą. Jeśli samochód zostanie skradziony, możesz zostać obciążony opłatami za szkody.

Brak agenta: Po powrocie w normalnych godzinach pracy, wszelkie nierozwiązane problemy, takie jak małe, widoczne uszkodzenia lub problemy z paliwem mogą być rozwiązywane osobiście. Jeśli zwrócisz samochód po godzinach, agent firmy jest nieobecny.

Opóźnione opłaty i opłaty dodatkowe: Jeśli zwracasz samochód po godzinach w ostatnim dniu wynajmu, wiedz, że większość wypożyczalni będzie rozważać Twój zwrot z opóźnieniem i zajmie dodatkowy dzień. Skontaktuj się z wypożyczalnią samochodów, jak tylko zorientujesz się, że zwrócisz wynajem spóźniony, aby uniknąć dodatkowych opłat. Albo jeszcze lepiej, myśl do przodu i rozważyć dodanie na dodatkowy dzień, kiedy rezerwujesz.

Czy można wrócić po godzinach?

Większość dużych lokalizacji portów lotniczych jest czynna 24 godziny na dobę, ale wypożyczalnie mogą być zamykane nocą na średnich i mniejszych lotniskach.

Większość wypożyczalni na lotniskach posiada kluczową skrzynkę wrzutową w pobliżu strefy powrotu, umożliwiającą obsługę powrotów po godzinach, lub wolniej bezzałogowe strefy powrotu – mówi właściciel wypożyczalni samochodów w Szczecinie.

Poza lotniskiem, Duże wypożyczalnie mają zdecydowanie największą liczbę podmiejskich i małomiasteczkowych lokalizacji jakiejkolwiek agencji wynajmu, tak więc inne firmy generalnie pasują do godzin Przedsiębiorstwa. Godziny pracy przedsiębiorstw różnią się nieznacznie w zależności od regionu, ale godziny w typowym oddziale przedsiębiorstwa poza lotniskiem wynoszą od 8:00 do 18:00 od poniedziałku do piątku, od 9:00 do południa w sobotę i są zamknięte w niedzielę. Inne wypożyczalnie samochodów zazwyczaj mają podobne godziny.

Ogólnie rzecz biorąc, biura wynajmu podmiejskiego i małomiasteczkowego chętnie przyjmują zwroty po godzinach pracy. Nie zawsze jednak tak jest. Różni się w zależności od regionu, przedsiębiorstwa i indywidualnej lokalizacji. Lokalizacje z zamkniętymi parkingami i w miejscach o podwyższonej przestępczości mogą nie oferować oddawania aut po godzinach.

Na większych obszarach miejskich niektóre odgałęzienia poza lotniskami mogą mieć dłuższe godziny pracy. Na przykład w Szczecinie przy lotnisku niektóre wypożyczalnie są czynne 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc parkingowych w gęstszych miejscach, zwroty po godzinach mogą nie być możliwe, dlatego należy sprawdzić.

Na koniec

Jeśli to możliwe, spróbuj zwrócić wynajmowany samochód, gdy biuro jest otwarte. Jeśli musisz opuścić samochód po godzinach, upewnij się, że sprawdziłeś zasady firmy i postępuj zgodnie z najlepszymi praktykami, które nakreśliliśmy, aby utrzymać samochód w bezpiecznym stanie do czasu jego odprawy.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły