wrzesień 27, 2023
Aktualności Ciekawostki

Jak skasować błąd silnika check engine telefonem z Androidem?

Jak skasować błąd silnika check engine telefonem z Androidem? Do tej pory trzeba było odwiedzić serwis, wartsztat, mechanika by odczytać i skasować błąd silnika check engine. Teraz można zrobić to już na własną rękę – wystarczy zaopatrzyć się w moduł OBD 2 oraz darmową aplikację na smartfona z Android. Jak skasować błąd Check Engine za pomocą telefonu z Androidem? To proste wystarczy pobrać aplikacje po polsku Piston lub Torque Lite i następnie samodzielnie odczytać błędy z komputera i wykonać kasowanie błędów. Nie trzeba już płacić za każdym razem i marnować czasu na dojazd do serwisu.

Jak skasować błąd silnika check engine telefonem z Androidem?

Możemy też dodatkowo sprawdzić obroty silnika, temperaturę cieczy chłodzącej oraz błędy poszczególnych elementów i podzespołów. Może to być bardzo przydatne jeśli chcemy kupić używany samochód i sami go sprawdzić. Dzięki aplikacją na telefon Android możesz szybko skasować błąd check engine, bez użycia kabla diagnostycznego.

Jak skasować błąd check engine bez komputera i telefonu? Czasem wystarczy odłączyć akumulator by skasować błąd silnika – ale wtedy nie sprawdzimy jaki to błąd i pewnie wyskoczy znowu za jakiś czas, zależy czy to jakaś usterka czy chwilowy błąd komputera samochodowego. Po kolejnym uruchomieniu silnika kontrolka check engine może wrócić.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły