Aktualności Ciekawostki

Jak skasować błąd silnika check engine telefonem z Androidem?

Jak skasować błąd silnika check engine telefonem z Androidem? Do tej pory trzeba było odwiedzić serwis, wartsztat, mechanika by odczytać i skasować błąd silnika check engine. Teraz można zrobić to już na własną rękę – wystarczy zaopatrzyć się w moduł OBD 2 oraz darmową aplikację na smartfona z Android. Jak skasować błąd Check Engine za pomocą telefonu z Androidem? To proste wystarczy pobrać aplikacje po polsku Piston lub Torque Lite i następnie samodzielnie odczytać błędy z komputera i wykonać kasowanie błędów. Nie trzeba już płacić za każdym razem i marnować czasu na dojazd do serwisu.

Jak skasować błąd silnika check engine telefonem z Androidem?

Możemy też dodatkowo sprawdzić obroty silnika, temperaturę cieczy chłodzącej oraz błędy poszczególnych elementów i podzespołów. Może to być bardzo przydatne jeśli chcemy kupić używany samochód i sami go sprawdzić. Dzięki aplikacją na telefon Android możesz szybko skasować błąd check engine, bez użycia kabla diagnostycznego.

Zobacz również:  Ubezpieczenia auta na wszelki wypadek

Jak skasować błąd check engine bez komputera i telefonu? Czasem wystarczy odłączyć akumulator by skasować błąd silnika – ale wtedy nie sprawdzimy jaki to błąd i pewnie wyskoczy znowu za jakiś czas, zależy czy to jakaś usterka czy chwilowy błąd komputera samochodowego. Po kolejnym uruchomieniu silnika kontrolka check engine może wrócić.

Jak skasować błąd silnika check engine telefonem z Androidem?
2 (40%) 1 głos(ów)

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły