czerwiec 24, 2024
Aktualności Ciekawostki

Najpopularniejsze SUV-y w Polsce

Klienci uwielbiają SUV-y i crossovery za większy prześwit, masywniejszą sylwetkę nadwozia i podwyższoną pozycję za kierownicą.

W Europie największą popularnością cieszył się Nissan Qashqai, na który znalazło się kilkadziesiąt tysięcy chętnych. W Polsce najpopularniejszym autem SUV Crossover jest Dacia Duster – cieszy się sporą popularnością ze względu na niską cenę połączoną z oszczędnym silnikiem, nowoczesnym wyglądem i funkcjonalnością. Dacia Duster to obecnie jedno z najlepiej sprzedających się aut segmentu SUV Crossover w całej Europie. Na drugim miejscu w naszym kraju uplasował się europejski hit sprzedaży w tej klasie, czyli Nissan Qashqai. Trzecie miejsce zdobyła Kia Sportage.

Czwarte miejsce Hyundai Tucson będącemu następcą popularnego ix35. Piąte miejsce ma Opel Mokka.

Walkę klientów w segmencie SUV Crossover toczą także producenci luksusowych aut. Nowościami na rynku są Bentley Bentayga i Maserati Levante. Pierwszego w historii SUV-a zapowiedziało także Lamborghini Urus.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły