czerwiec 9, 2023
Aktualności Ciekawostki

Jak zostać taksówkarzem w mniej niż 10 dni?

taxi1

Czy jest to możliwe, aby zostać kierowcą taksówki w mniej niż 10 dni? Pewnie! Jednak jest wymagana idealna organizacja i bardzo dobra znajomość miasta. Chcesz szybko rozpocząć pracę w zawodzie, który daje nieograniczone możliwości i elastyczne godziny pracy? W zawodzie, który sprawia przyjemność i nigdy nie nudzi? Zobacz nasze porady i czym prędzej bierz się do roboty!

Niektórzy mogą twierdzić, że nie jest to możliwe, aby wypełnić wszelkie wymagania w mniej niż 10 dni. Jednak są kierowcy, którzy nawet w tydzień wykonali wszystkie zadania i ostatniego dnia odebrali licencję taxi Warszawa. Chcesz spróbować powtórzyć ich sukces? Zobacz jak rozpocząć starania o współpracę z korporacjami taksówkarskimi w stolicy.

Od czego zacząć?

Jak wiadomo, najwięcej czasu zajmują sprawy urzędowe. Jeżeli masz ukończone 21. lat i posiadasz czynne prawo jazdy, nie musisz się obawiać, że coś może opóźnić Twoje starania o licencję taxi Warszawa. Wystarczy, że udasz się do odpowiedniego dla Twojego miejsca zamieszkania sądu, by uzyskać zaświadczenie o niekaralności. Mówi się, że na dokumenty można czekać nawet dwa tygodnie, jednak urzędnicy w tych sprawach są bardzo szybcy i często od ręki podpisują zaświadczenie.

Drugą sprawą to rejestracja własnej firmy. Nie trwa to nawet całego dnia, dlatego śmiało można zaplanować to sobie w tym samym czasie, gdy zapisujesz się na kurs taxi Warszawa, o czym za chwilę! Pamiętaj, aby wcześniej skonsultować wszystko z mądrą księgową, musisz wpisać w PKD odpowiednie rubryczki, aby świadczyć usługi transportowe w ruchu ulicznym. Będziesz tez potrzebować kasy fiskalnej do wydawania paragonów. Nie próbuj oszukiwać, ponieważ kłamstwo ma krótkie nogi i bardzo szybko wyjdzie na jaw, że nie wykazujesz wszystkich swoich dochodów.

Teraz pora na kurs taxi Warszawa. Nie bój się, że będziesz musiał czekać tygodniami na zawiązanie się grupy. W Warszawie są miejsca, które codziennie organizują szkolenia, a trwają one zaledwie dwa dni – po 10 godzin lekcyjnych na dobę. Podczas takich spotkań, poruszane są tematy związane z obsługą urządzeń, którymi będą posługiwać się taksówkarze w swojej pracy, ale i kodeks ruchu drogowego czy topologii miasta. Wszystko po to, by jak najlepiej przygotować do przyszłego zawodu, ale i do egzaminu, który też czeka na przyszłych kierowców. Sam egzamin może niestety wydłużyć czas oczekiwania na licencję, ponieważ nie odbywa się on codziennie, a dopiero po uzyskaniu odpowiedniej liczby kandydatów. Jednak w Warszawie nie będzie to trwać dłużej jak kilka dni. Jeżeli kandydat zda, a dowie się o tym fakcie już na drugi dzień, otrzymując SMSem wynik, może ubiegać się o przyznanie licencji taxi Warszawa. Ten dokument uprawnia do świadczenia usług transportowych. Teraz tylko współpraca z jedną z korporacji i można planować sobie dni! To jak? Podejmiesz wyzwanie i pokażesz, że 10 dni to bardzo dużo czasu, aby zostać kierowcą taksówki?

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły