lipiec 24, 2024
Aktualności Ciekawostki

Jak zostać taksówkarzem w Warszawie?

taxi-314011_640

Wydawać by się mogło, że zawód taksówkarza będzie odchodzić w niepamięć, na korzyść innych rozwiązań. Podobno lubimy innowacyjne pomysły, jednak ostatnie miesiące pokazały zarówno kierowcom taksówek, jak i Polakom, że od tradycji i starych, sprawdzonych rozwiązań nie odchodzimy. Tym samym, ten zawód jeszcze długo będzie się cieszyć dużym zaufaniem ze strony społeczeństwa, a i klientów nie będzie brakować!

Jednak, aby wykonywać zawód taksówkarza, niezbędne są pozwolenia, badania lekarskie, a także licencja taxi Warszawa. Ten ostatni element jest wydawany na określony samochód oraz rejon, dlatego zdając egzamin w stolicy, można świadczyć usługi transportowe wyłącznie na tym terenie. Co jeszcze potrzebujesz, aby uzyskać licencję i zostać pełnoprawnym taksówkarzem?

Przygotuj następujące dokumenty:

  • Zaświadczenie lekarskie – udaj się do lekarza medycyny pracy, aby uzyskać odpowiednie zaświadczenie, które będzie dowodem na to, że nie ma żadnych przeciwwskazań, do wykonywania zawodu taksówkarza. Pamiętaj też, że podczas takiego badania, przeprowadzone zostaną również psychotesty, lekarz zanim podpisze stosowny dokument, musi mieć 100% pewność, że nadajesz się do tej pracy. W końcu jest to zajęcie, które niesie za sobą odpowiedzialność za zdrowie i życie innych osób – które będziesz przewozić!
  • Zaświadczenie o niekaralności wyrokiem prawomocnym – jak widać, taksówkarz zanim otrzyma licencję taxi Warszawa, musi udowodnić, że jest praworządnym obywatelem naszego kraju. Tym samym, klient wsiadający do Twojego pojazdu wie, że może Ci zaufać. Dlatego niezbędne jest także okazanie zaświadczenia z Sądu, że nie ciąży nad Tobą żaden wyrok prawomocny przeciwko zdrowiu lub życiu innego człowieka, a także nie możesz być karany za kradzież, oszustwa itp.
  • Odpowiedni wiek do wykonywania zawodu – taksówkarzem nie zostanie każda jedna osoba, która wyrazi chęć udania się na kurs taxi Warszawa. Musi mieć również ukończone 21. lat. W opinii biegłych, jest to odpowiedni wiek do odczuwania odpowiedzialności za wykonywane zajęcie, jak i życie ludzkie.
  • Ważne prawo jazdy kategorii B – tutaj chyba nie mamy wątpliwości, dlaczego dokument jest nam potrzebny. Kierowca musi bezwzględnie posiadać ważne prawo jazdy – w innym wypadku licencja taxi Warszawa nie zostanie wydana, jeżeli kandydat nie przedstawi kserokopii (i naturalnie oryginału do wglądu). Poza tym, wyobrażacie sobie taksówkarza, który nie posiada takiego pozwolenia?

Nie zapomnij też o innych ważnych aspektach!

  • Samochód – którym będziesz świadczyć usługi. Polskie prawo nie wymaga tego, aby był to pojazd zarejestrowany na Ciebie. Tym samym może być leasingowany lub użyczony przez bliskiego. Ważne jednak jest to, by był regularnie serwisowany, naprawiany. Tak, by nie stwarzał żadnego niebezpieczeństwa na drodze swoim stanem technicznym. Nie zapomnij też o odpowiednim ubezpieczeniu!
  • Działalność gospodarcza – jest to coś, co wyróżnia taksówkarzy od kierowców chociażby Ubera – kierowcy warszawskich taksówek opłacają składki, a także mają wkład w podatki. Dlatego Twój klient po skończonym kursie może otrzymać od Ciebie paragon lub fakturę – w wielu przypadkach jest to bardzo przydane.

A teraz najważniejsze… kurs taxi Warszawa

Wszystko to, czego dowiedziałeś się do tej pory, jest tylko wstępem do wykonywania zawodu, jakim jest kierowca taksówki. Pozostaje już tylko ostatni krok, finalny zakręt przed metą i otrzymaniem licencji taxi Warszawa. Musisz odbyć odpowiedni kurs, który przygotuje Cię do zawodu.

Podczas 20-godzinnego kursu taxi Warszawa, nauczysz się nie tylko myślenia jak taksówkarz, aby szybko i sprawnie poruszać się po zakorkowanym mieście, ale i obsługi niezbędnych urządzeń, powtórzymy przepisy ruchu drogowego, a także pierwszą pomoc – tak na wszelki wypadek.

Kurs taxi Warszawa w sposób doskonały przygotuje Cię do egzaminu, który upoważnia do odbioru własnej licencji. Z takim dokumentem, możesz bez przeszkód wykonywać zawód – pamiętaj też, że korzystając z naszej firmy, masz szansę na współpracę z największymi korporacjami taksówkarskimi w Warszawie – nasze referencje są niemal gwarantem podpisania umowy i stałych zleceń.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły