luty 21, 2024
Filmy Marki Subaru

Ken Block Gymkhana Practice

Ken Block Gymkhana Practice – znany kierowca rajdowy Ken Block w Subaru WRX STi 2006. Gymkhana to sport który swoje pochodzenie ma w Japonii, to wyścigi motorowe na torze pełnym sztucznych przeszkód, mających na celu maksymalne sprawdzenie umiejętności kierowców – ich opanowanie jazdy bokiem, hamowania, pokonywania ciasnych zakrętów, slalomu, nawrotów itd. przy wyciskaniu ostatnich potów z silników ich samochodów. Poniżej można zobaczyć pierwszą część treningu Kena Blocka w 530 konnym samochodzie Subaru Impreza WRX STI.

Ken Block, urodzony 21.11.1967 w Long Beach, w stanie California. Jeden ze współzałożycieli firmy DC Shoes. Znany z udziału w sportch takich jak snowboard, motocross, skateboarding i wyścigi rajdowe. W 2005 roku zaczął karierę rajdową w teamie Vermont SportsCar i od początku jeździł samochodem Subaru. Na koniec sezonu dostał nagrodę „Rally America Rookie of the Year Award”. W 2006 podpisał umowę z firmą Subaru i razem z Travisem Pastraną stworzyli Subaru Rally Team USA. Zajął 2 miejsce w Rajdzie Ameryki (Rally America National Championship). W 2007 wystartował w kilku seriach WRC, 19 razy stawał na podium, 8 razy wygrał wyścigi. W 2008 roku przesiadł się do zupełnie nowego samochodu Subaru WRX STi, broniąc w nim drugą pozycję w Rajdzie Ameryki.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły