grudzień 8, 2022
Aktualności Honda Marki

Kompaktowe auto – element miejskiego stylu życia

honda-jazz-si

Ostatnio na naszych drogach coraz częściej można spotkać tzw. auta miejskie – nieduże, zwrotne, oszczędne, z niewielką przestrzenią bagażową i tanie w eksploatacji. To, według wielu, cechy idealnego auta. Ale czy miejski samochód to dobry wybór dla przeciętnej polskiej rodziny? Czy wybierając tego typu model nie idziemy na pewien kompromis, tracąc wygodę, dynamikę jazdy i przestrzeń bagażową? Nic z tych rzeczy – auta miejskie doskonale sprawdzą się zarówno w warunkach miejskich, jak też w długich trasach.

Auto tylko dla kobiet?

Powszechnie mówi się, że miejskie auta wybierają głównie kobiety. Niewielkie rozmiary samochodów ułatwiają przeprowadzanie precyzyjnych manewrów, np. na parkingu, a ich bezawaryjność nie determinuje konieczności częstych wizyt w warsztatach samochodowych. Ostatnio jednak można zauważyć, że niewątpliwe zalety samochodów miejskich zaczęli dostrzegać również panowie – lekkie auto z odpowiednio mocnym silnikiem gwarantuje również doskonałe wrażenia z jazdy.

Auta miejskie są również najczęściej wybieranym modelem, jeśli chodzi o drugie auto w rodzinie – tutaj faworyzowane są samochody o niewielkich gabarytach, bezawaryjne, z oszczędnym silnikiem. A domostw, w których znajdziemy nie jeden, a dwa samochody, stale przybywa. Korzystna sytuacja na rynkach motoryzacyjnych i stale rosnące pensje Polaków taki zakup często już umożliwiają.

Pora na miejskie auto

Czy miejskie samochody mają szansę zawojować nasze drogi? Bez wątpienia tak. Samochody z segmentu B, takie jak Honda Jazz, coraz częściej pojawiają się na polskich ulicach. Ich niewątpliwe zalety zaczyna dostrzegać coraz większa liczba osób ceniących sobie niezawodność, bezawaryjność, zwrotność, nieduże gabaryty pojazdu, a także oszczędność, co w przypadku drugiego auta w rodzinie jest bardzo ważne. Ciekawostką jest fakt, że Honda Jazz może również sprawdzić się jako auto rodzinne na niedalekie wypady za miasto. Na stronie producenta czytamy: „Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów modelu Jazz i zarazem kluczowym czynnikiem decydującym od jego popularności jest system siedzeń Magic Seats ceniony za wszechstronność oraz dużą liczbę konfiguracji przewozu pasażerów i ich bagażu. Funkcja łatwego składania siedzeń jednym ruchem zapewnia klientom jeszcze więcej wszechstronności, komfortu i przestrzeni dla pasażerów siedzących z tyłu”.

Dowiedz się więcej na :

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły