Ciekawostki Aktualności

Kryteria wyboru wypożyczalni samochodów

Na polskim rynku funkcjonują liczne wypożyczalnie samochodów, a sporo z nich ma dobre opinie. Nie dziwne więc, że wiele osób ma problem z wyborem konkretnej firmy – niby liczy się przede wszystkim cena, ale dobrze wiadomo, że najtaniej przeważnie nie oznacza najlepiej, a często nie oznacza nawet dobrze. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, decydując się na skorzystanie z usług wypożyczalni samochodów.

Flota samochodowa

Co wypożyczalnia to inna flota samochodowa. W zdecydowanej większości z nich znajdziesz auta miejskie, kompaktowe czy klasy średniej, które są wynajmowane najczęściej. Wiele wypożyczalni ma w swojej ofercie komfortowe i bogato wyposażone auta z segmentu E, a niektóre także samochody dostawcze. Na rynku funkcjonują również wypożyczalnie samochodów sportowych i luksusowych, w których znajdziesz najlepsze, a zarazem najdroższe w wynajmie auta. Jeśli marka nie robi Ci większej różnicy, z wyborem odpowiedniej wypożyczalni powinieneś poradzić sobie bez większych problemów. Jeśli jesteś jednak fanem jednego producenta lub chcesz wypróbować konkretny model auta, będziesz musiał poświęcić trochę więcej czasu na znalezienie wypożyczalni, która ma go w swojej flocie.

Miejsce odbioru i zwrotu pojazdu

Na rynku działają dwa rodzaje wypożyczalni: lokalne, które posiadają jeden lub kilka oddziałów położonych w jednym lub sąsiednich miastach, a także sieciowe, działające na terenie całego kraju, a nawet kontynentu. Jaką wypożyczalnię wybrać? To zależy od celu wynajmu. W przypadku potrzeby wypożyczenia samochodu do codziennych podróży do pracy spokojnie możesz zdecydować się na lokalną wypożyczalnię aut. Sytuacja wygląda inaczej, gdy chcesz przejechać wypożyczonym pojazdem kilkaset kilometrów i zwrócić go od razu po zakończeniu podróży – wówczas najlepszym wyborem będzie sieciowa wypożyczalnia aut. Korzystając z jej usług, możesz zdecydować się na przykład na wynajem samochodu w Krakowie, dotrzeć aż do Gdańska, a następnie zwrócić pojazd w tamtejszym oddziale firmy. Jedną z wypożyczalni aut posiadających liczne filie na obszarze Polski jest ABACUS CAR RENTAL. Firma dysponuje 14 oddziałami regionalnymi znajdującymi się w największym miastach kraju oraz ponad 40 punktami wydań zlokalizowanymi we wszystkich województwach.

Regulamin wypożyczalni

Przed podpisaniem umowy na wynajem samochodu należy dokładnie przestudiować regulamin wypożyczalni. Dowiedz się, czy dana firma oferuje wynajem bez limitu i/lub z limitem kilometrów – a jeśli tak, to ile on wynosi – czy udostępnia auta każdemu chętnemu, czy tylko osobom powyżej 21 roku życia albo z określonym stażem „za kółkiem”, a także czy nie stosuje żadnych ukrytych opłat. Jeśli nie jesteś pewien jakiegoś zapisu… po prostu się upewnij, pytając pracownika wypożyczalni. Dzięki temu unikniesz ewentualnych problemów przy zwrocie auta.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły