kwiecień 21, 2024
Aktualności Lamborghini Marki

Lamborghini Veneno

Lamborghini-Veneno
Na salonie w Genewie zadebiutowało właśnie kolejne superauto Lamborghini Veneno. Nazwa modelu wywodzi się od byka, który w 1914 roku śmiertelnie ranił na arenie torreadora Jose Sanchez Rodrigueza.

Nadwozie Veneno jest zbudowane z włókien węglowych i ma konstrukcję typu monocoque, konstruktorzy ograniczyli do minimum masę dzięki czemu Veneno waży jedynie 1 450 kg. To jest aż o 125 kg mniej, niż w modelu Aventador.

Silnik 6,5-litra V12 pochodzi z Aventador i osiąga teraz maksymalną moc 750 KM. Napęd przekazywany jest na cztery koła za pośrednictwem zautomatyzowanej, siedmiostopniowej skrzyni biegów ISR, która pracować może w pięciu różnych trybach. Lamborghini Veneno przyspiesza do 100 km/h w 2,8 s i osiąga prędkość maksymalną 355 km/h.

Powstaną jedynie trzy egzemplarze modelu Veneno które już mają nabywców i każdy z nich będzie miał homologację drogową. Cena auta 3 mln euro.[nggallery id=2099]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=f80tnN1rCEU[/youtube]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły