Ciekawostki

Ubezpieczenie dla Chevroleta Nubira

Chevrolet_Nubira_WTCC_R___1847_1

W erze internetu kierowcy nie powinni mieć większych problemów z zakupem tanich i odpowiednich ubezpieczeń dla swoich aut. Istnieje wiele narzędzi internetowych które pozwalają porównać i zestawić oferty ubezpieczeniowe, dzięki czemu człowiek nie przepłaca za np. polisy OC. Czy faktycznie można sporo nadpłacić? Zobacz na przykładzie polisy dla Chevroleta Nubira!

Marek ma 30 lat i mieszka w Łodzi. Trzy lata temu kupił Chevroleta Nubira, rocznik 2008. Zniżka na OC – 35 proc. (w przykładach internetowych zawsze podają maksymalną zniżkę 60 proc., wtedy wychodzą najtańsze składki, ale nie oszukujmy się, nie każdy z nas ma taką dużą zniżkę). Ile zapłaci za OC swojego pojazdu? Marek postanowił to sprawdzić, korzystając z dostępnych na rynku porównywarek ubezpieczeń (w serwisie oc-kalkulator.pl znajdziesz listę i ocenę porównywarek). Efekty?

chevrolet-nubira-wtcc-r-_1_l

Polisa polisie nierówna

Najtańsza propozycja składki OC dla Chevroleta Nubira wynosiła 552 zł – najdroższa- 1072 zł. Różnice cenowe między firmami wyniosła aż 520 zł. Czy istnieje jakikolwiek powód dla którego kierowca miałby zapłacić za OC 1072 zł zamiast 552 zł? Nie. Bo ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej znane jako OC zawsze i wszędzie będzie miało ten sam zakres: 5 mln euro za szkody na osobie i 1 mln euro za szkody w mieniu. Są to maksymalne kwoty odszkodowań jakie mogą otrzymać ofiary wypadków spowodowanych przez ubezpieczonego kierowcę. Nawiasem mówiąc, OC chroni kierowcę tylko od konsekwencji finansowych popełnionych przez siebie szkód. Jeśli kierowca sam sobie rozbije głowę lub uszkodzi samochód, za własne szkody zapłaci sam.

A jak wygląda sytuacja dla twojego pojazdu? Oblicz ubezpieczenie samochodu w dowolnej porównywarce OC i dowiedź się:

  • Czy dotąd przepłacałeś za OC?
  • Ile wynosi najtańsze OC dla twojego auta, a ile najdroższe?
  • Który ubezpieczyciel proponuje ci najlepszą ofertą, a który najgorszą?
  • Czy razem z OC otrzymasz darmową Zieloną Kartę czy nie?

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły