Auta Sportowe Ciekawostki Marki Porsche Super Samochody Tuning

Porsche Carrera GT Koenigseder

Porsche Carrera GT Koenigseder

Porsche Carrera GT Koenigseder – Carrera GT to najprawdopodobniej najbardziej ekskluzywne Porsche ostatnich lat. Mimo że produkcja tego modelu została zakończona w 2006 roku, tunerzy nie pozwalają o nim zapomnieć. Najnowszy projekt modyfikacji Porsche Carrera GT zaprezentowała austriacka firma Koenigseder. Inżynierowie ograniczyli się do poprawienia aerodynamiki i zmiany wyglądu, uznając oryginalny silnik za wystarczająco idealny. Pakiet tuningowy zawiera całkiem nowy zderzak przedni, inspirowany Lamborghini Reventon. Tył również zyskał nowy zderzak, w który wbudowano dyfuzor. Fabryczny wysuwany spoiler zastąpiono sporej wielkości skrzydłem.

Pod maską pracuje, znany z fabrycznego z GT, wolnossący silnik V10 o pojemności 5,7 litra, który generuje 612 KM mocy i 590 Nm momentu obrotowego. Firma Koenigseder nie podała osiągów tej wersji, jednak z pewnością są one zbliżone do tych, osiąganych przez seryjny model. A trzeba dodać, że przyspieszał on od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,9 sekundy, a wskazówka prędkościomierza zatrzymywała się przy imponującej wartości 330 km/h.

porsche-carrera-gt-koenigseder-2

porsche-carrera-gt-koenigseder-3

porsche-carrera-gt-koenigseder-4

porsche-carrera-gt-koenigseder-5

porsche-carrera-gt-koenigseder-6

porsche-carrera-gt-koenigseder-7

porsche-carrera-gt-koenigseder-8

porsche-carrera-gt-koenigseder-9

porsche-carrera-gt-koenigseder-10

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły