styczeń 18, 2022

Chevrolet Corvette GS

Chevrolet Corvette Grand Sport – to jeden z najlepszych samochodów sportowych wszech czasów. Koncern General Motors ogłosił, że linię modelową Corvetty wzbogaci wersja Grand Sport. Stylizacja nadwozia GS-a jest bardziej agresywna niż w bazowej wersji Corvetty, co jest zasługą zderzaków oraz tylnego spojlera z modelu Z06. Corvette GS otrzymała także sportowe zawieszenie, które na zakrętach umożliwi osiągnięcie przeciążeń przekraczających 1 G.

Za ażurowymi felgami o średnicy 18 cali z przodu oraz 19 cali z tyłu połyskują potężne tarcze, które współpracują z wielotłoczkowymi zaciskami. Zaadaptowano je z mocniejszego modelu Z06.

Pod maską znajdzie sie 8-cylindrowy silnik o pojemności 6,2 litra, który wytworzy maksymalnie 430 KM i 575 Nm. Po zamówieniu sportowego układu wydechowego wartości wzrosną do 435 KM i 580 Nm.

Napęd będzie przenoszony na tylną oś przez 6-biegowe skrzynie – ręczną lub automatyczną z łopatkami do zmiany przełożeń. Niewątpliwą atrakcją będzie system Launch Control, który otrzymają wszystkie Corvetty Grand Sport z manualnymi skrzyniami biegów. Aby skorzystać z pomocy elektroniki, kierowca będzie musiał zmniejszyć czułość układu ESP, a następnie docisnąć sprzęgło i gaz do podłogi. Komputer ustali obroty silnika na poziomie gwarantującym najbardziej efektywne przyśpieszenie z miejsca, a podczas przyśpieszania będzie analizował trakcję, by na jej podstawie dozować moc silnika.

Zobacz również:  Koenigsegg One:1

Chevrolet Corvette Grand Sport będzie dostępny we wszystkich oferowanych do tej pory kolorach nadwozia. Wnętrze wyróżnia się dwukolorowymi fotelami z wyszywaną nazwą wersji. Pomiędzy nimi także znalazło się logo Corvette Racing. Auto może być zamawiane także z pakietami wyposażenia 1LT, 2LT, 2LT oraz 4LT. Corvette GS będzie dostępna jako coupe oraz kabriolet.

chevrolet-corvette-gs-2

chevrolet-corvette-gs-3

chevrolet-corvette-gs-4

chevrolet-corvette-gs-5

chevrolet-corvette-gs-6

chevrolet-corvette-gs-7

chevrolet-corvette-gs-8

chevrolet-corvette-gs-9

Corvette Grand Sport 2010 film video

Rate this post

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły