grudzień 3, 2023

Chevrolet Corvette GS

Chevrolet Corvette Grand Sport – to jeden z najlepszych samochodów sportowych wszech czasów. Koncern General Motors ogłosił, że linię modelową Corvetty wzbogaci wersja Grand Sport. Stylizacja nadwozia GS-a jest bardziej agresywna niż w bazowej wersji Corvetty, co jest zasługą zderzaków oraz tylnego spojlera z modelu Z06. Corvette GS otrzymała także sportowe zawieszenie, które na zakrętach umożliwi osiągnięcie przeciążeń przekraczających 1 G.

Za ażurowymi felgami o średnicy 18 cali z przodu oraz 19 cali z tyłu połyskują potężne tarcze, które współpracują z wielotłoczkowymi zaciskami. Zaadaptowano je z mocniejszego modelu Z06.

Pod maską znajdzie sie 8-cylindrowy silnik o pojemności 6,2 litra, który wytworzy maksymalnie 430 KM i 575 Nm. Po zamówieniu sportowego układu wydechowego wartości wzrosną do 435 KM i 580 Nm.

Napęd będzie przenoszony na tylną oś przez 6-biegowe skrzynie – ręczną lub automatyczną z łopatkami do zmiany przełożeń. Niewątpliwą atrakcją będzie system Launch Control, który otrzymają wszystkie Corvetty Grand Sport z manualnymi skrzyniami biegów. Aby skorzystać z pomocy elektroniki, kierowca będzie musiał zmniejszyć czułość układu ESP, a następnie docisnąć sprzęgło i gaz do podłogi. Komputer ustali obroty silnika na poziomie gwarantującym najbardziej efektywne przyśpieszenie z miejsca, a podczas przyśpieszania będzie analizował trakcję, by na jej podstawie dozować moc silnika.

Chevrolet Corvette Grand Sport będzie dostępny we wszystkich oferowanych do tej pory kolorach nadwozia. Wnętrze wyróżnia się dwukolorowymi fotelami z wyszywaną nazwą wersji. Pomiędzy nimi także znalazło się logo Corvette Racing. Auto może być zamawiane także z pakietami wyposażenia 1LT, 2LT, 2LT oraz 4LT. Corvette GS będzie dostępna jako coupe oraz kabriolet.

chevrolet-corvette-gs-2

chevrolet-corvette-gs-3

chevrolet-corvette-gs-4

chevrolet-corvette-gs-5

chevrolet-corvette-gs-6

chevrolet-corvette-gs-7

chevrolet-corvette-gs-8

chevrolet-corvette-gs-9

Corvette Grand Sport 2010 film video

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły