Aktualności Marki Tuning

Opel Insignia Steinmetz

 

Opel Insignia Steinmetz Tuning – model, który zdobył tytuł Samochód Roku 2009 został poddany tuningowi przez niemieckich specjalistów. Steinmetz zaprezentował pakiet zmian stylistycznych dla nowego kombi Opel Insignia Sports Tourer, auto zostało zaprezentowane podczas Tuning World Bodensee 2009.

Steinmetz do nowej Insigni oferuje zestaw stylistyczny, obejmujący zderzaki przedni i tylny, przedni grill oraz 20-calowe felgi aluminiowe z lekkich stopów o różnych wzorach które na zamówienie mogą być wykończone w dwóch różnych kolorach – białym lub czarnym. Na felgi firma proponuje szerokie i niskoprofilowe opony w rozmiarze 245/35 . Proponuje też nowe obniżające zawieszenie o 25 mm, efektywniejsze hamulce i zmieniony układ wydechowy.

W środku nie znajdziemy wielu zmian, Steinmetz ograniczył się do zestawu dywaników i sportowych nakładek na pedały. Najbardziej szkoda, że firma nie pokusiła się o tuning mechaniczy a ograniczyła się jedynie do poprawek wizualnych. Wygląd podrasowanej Insigni Sports Tourer jest bardziej agresywny, ale jednocześnie nie przesadzony – zrobiony ze smakiem.

W najbliższym czasie zostanie zaprezentowany pakiet wzmacniający dla silnika 2.0 CDTI. Jednocześnie, firma Klasen-Motors oferuje podzespoły przeznaczone dla  2.0 Turbo, podnoszące moc z 220 do 295 KM przy 5 200 obr./min. oraz maksymalny moment obrotowy do 420 Nm (przy 2 500 do 3 200 obr./min.).

opel-insignia-steinmetz-2

opel-insignia-steinmetz-3

opel-insignia-steinmetz-4

opel-insignia-steinmetz-5

opel-insignia-steinmetz-6

opel-insignia-steinmetz-7

opel-insignia-steinmetz-8

opel-insignia-steinmetz-9

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły