czerwiec 14, 2024

Aston Martin One 77

Aston Martin One-77 – pierwszy w pełni sprawny model Astona Martina One-77 został zaprezentowany we Włoszech przed Grand Hotelem Villa d’Este. Odwiedzający to miejsce mogli nie tylko zapoznać się z nowa konstrukcją, ale także oddać swój głos w konkursie na najlepszy design auta koncepcyjnego i prototypu. One-77 zdobył pierwszą nagrodę w swojej klasie, pokonując siedmiu konkurentów z całego świata.
Futurystyczna kabina pasażerska nowego Astona zawiera elementy przeniesione z modeli DB9 i DBS oraz płynnie narysowaną konsolę centralną, w której umieszczono przycisk rozrusznika oraz trójramienne koło kierownicy z łopatkami do zmiany biegów.

Umieszczony pod maską silnik V12 o pojemności 7,3-litra produkuje 700 KM i jest o 25% lżejszy od 6-litrowej jednostki V12, którą Aston montuje w innych modelach. Przy masie całkowitej na poziomie 1 500 kilogramów, One-77 będzie przyspieszał od 0 do 100 km/h w około 3,5 sekundy i rozpędzał się maksymalnie do ponad 320 km/h.

Luksusowy Aston Martin One-77 wyposażony został w sześciobiegową przekładnię automatyczną z trybem pracy manualnej oraz w ceramiczne tarcze hamulcowe z ogromnymi zaciskami.

aston-martin-one-77-2

aston-martin-one-77-3

aston-martin-one-77-4

aston-martin-one-77-5

aston-martin-one-77-6

aston-martin-one-77-7

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły