lipiec 24, 2024

lexus-lf-a

Lexus LF-A – pod maską napędzanego na tylne koła LF-A znajdzie się silnik V10 o pojemności 4,8 litra i mocy 500 KM. Widoczne z tyłu chłodnice zbijają z tropu, auto będzie miało silnik umieszczony z przodu. Za to dla lepszego rozłożenia masy do tyłu powędruje skrzynia biegów. Prędkość maksymalna przekraczającą 320 km/h czyni go jednym z najszybszych samochodów na świecie. Model LF-A będzie najmocniejszą maszyną Lexusa w historii marki. Długość pojazdu wyniesie zaledwie 4400 mm, a nadwozie sportowego samochodu zostanie wykonane z lekkich włókien węglowych. Doskonałe rozłożenie masy uzyskano dzięki umieszczeniu silnika w przedniej, a skrzyni biegów i chłodnic w tylnej części pojazdu.

Lexus po raz drugi weźmie udział w 24-godzinnym wyścigu na torze Nurburgring. Wyścig, który odbędzie się w dniach 23-24 maja jest 37. tego typu wyścigiem. Udział Lexusa LF-A, dwumiejscowego, sportowego modelu jest okazją dla inżynierów do zebrania doświadczeń w ekstremalnych warunkach, aby jak najlepiej przygotować samochód do masowej produkcji.

Samochód, który weźmie udział w wyścigu to prototyp Lexus LF-A, który został przystosowany do wymogów wyścigu, szczególnie pod względem bezpieczeństwa (klatka, zbiornik paliwa, itd), oraz aerodynamiki.

lexus-lf-a2

lexus-lf-a3

lexus-lf-a4

lexus-lf-a5

lexus-lf-a6

lexus-lf-a7

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły