Aktualności Filmy Lotus Targi

Lotus Elise Concept

Lotus Elise Concept – Zadanie postawione przed konstruktorami Lotusa, było i jest bardzo trudne. W jaki sposób dostosować Elise do zmagań z przyszłością, nie tracąc nic z jego dotychczasowego charakteru.

Cząstkowy efekt jest nad wyraz korzystny. Zwarte nadwozie podkreślają czarne, aluminiowe felgi o podwójnych ramionach, schodzących się w kierunku emblematu Lotusa.

W zgodzie z brytyjską tradycją, pozostaje również wnętrze. Nowoczesna forma deski rozdzielczej, podkreślona została minimalistycznym podejściem w doborze przycisków oraz pokręteł. Wszystko i tylko to, co powinno znaleźć się na pokładzie małego sportowca. Brawo.

Za motor napędowy obrano turbodoładowany, czterocylindrowy silnik o pojemności dwóch litrów. Sześciostopniowa manualna bądź automatyczna skrzynia, transferuje na tylne koła 320 koni mechanicznych. Superlekki samochód (1092 kilogramy), katapultuje się do pierwszej setki w 4,3 sekundy.

Bazowa cena Lotus Elise 2015MY, wyniesie w przybliżeniu 55,000$.


Galeria Live:

Wideo:

[Źródło: Auto-Blog.pl] [Fot. Live: Drew Phillips / AOL]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły