czerwiec 14, 2024
Aktualności Auta Sportowe Lotus Targi

Lotus Evora S i IPS

Lotus Evora S i IPS – W wyniku „niekontrolowanego” przepływu informacji, kierownictwo Lotusa zostało zmuszone do potwierdzenia, że na targach w Paryżu pojawią się dwie nowe odmiany modelu Evora.

Evora S zaopatrzona zostanie w pakiet Sport, obejmujący nowe felgi, nawiercane tarcze hamulcowe, bardziej rozbudowany dyfuzor oraz przycisk „Sport” (zmiana charakterystyki pedału przyspieszenia i układu wydechowego). Do napędu posłuży mechanicznie doładowana jednostka 3.5 V6 o mocy 350 KM i 400 Nm momentu obrotowego. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h wyniesie 4,8 sekundy, a prędkość maksymalna to 277 km/h. Z agregatem współpracuje sześciostopniowa, manualna skrzynia biegów.

W ofercie pojawi się również wersja IPS (Intelligent Precision Shift). Jest to nic innego, jak standardowa jednostka 3.5 V6 280 KM, zespolona z 6-biegową, automatyczną skrzynią. Taki tandem osiągnie pierwszą setkę w 5,5 sekundy, a prędkość maksymalna wyniesie 250 km/h.


[Źródło: Auto-Blog.pl]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły