luty 21, 2024
Aktualności Auta Sportowe Luksusowe Maserati Tuning

Maserati Quattroporte od Novitec Tridente

Tuning Maserati Quattroporte – Novitec Tridente, niemieckie studio zajmujące się samochodami Maserati, opracowało zestaw stylistyczno-wzmacniający, dedykowany rodzinie modelu Quattroporte.

Opieka Novitec Tridente zaowocowała karbonowym spojlerem na klapie bagażnika oraz nowym zestawem coil-over o zróżnicowanych nastawach. Wraz z udoskonalonym zawieszeniem pojawiły się również trzyczęściowe, 21-calowe obręcze z oponami Pirelli P Zero o rozmiarze 255/30 i 295/30 na tylnej osi.

Wnętrze wpisuje się w sportowo-elegancki charakter auta. Najwyższej jakości skórzane tapicerki, nie wykluczając Alcantary, konweniują z elektronicznymi gadżetami w stylu odtwarzacza Blu-Ray czy dostępu do szybkiego Internetu.

Kto by jednak interesował się tym wszystkim, gdy pod maską drzemie doładowana mechanicznie jednostka 4.7 V8. Ograniczone do 0,35 Bar, ciśnienie doładowania sprawia, że widlasty motor dysponuje mocą 590 KM przy 7300 obr./min. Jednocześnie wykres maksymalnego momentu obrotowego szybuje do 572 Nm. Zespolony z sześciobiegową, automatyczną skrzynią, agregat katapultuje samochód do pierwszej setki w 4,6 s, a do 200 km/h w 14,9 sekundy. Wskazówka prędkościomierza kończy swój bieg po przekroczeniu 295 km/h.

Cena kompletnej modyfikacji nie została ujawniona. Wiemy jedynie, że konwersja silnika to koszt co najmniej 19,900€.


[Źródło: Auto-Blog.pl]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły