czerwiec 24, 2024

fisker-karma-s.jpg

Fisker Karma S – podczas Salonu Samochodowego w Detroit firma Fisker Automotive zaprezentowała koncepcyjny model Karma S, zbudowany w oparciu o sedana Karma.

Karma S to dwudrzwiowy kabriolet z elektrycznie otwieranym sztywnym dachem. Nadwozie samochodu powstało na aluminiowej ramie przestrzennej zapożyczonej z modelu Karma, a o sprawne napędzanie pojazdu dba najnowocześniejsza technologia hybrydowa Q-DRIVE. System, specjalnie zaprojektowany dla Fiskera przez firmę Quantum Technologies, bazuje na zastawie baterii litowo-jonowych, które pozwalają na przejechanie 50 mil na jednym ładowaniu i aż 430 przy wykorzystaniu dwóch silników elektrycznych. Karma S nie wydziela przy tym żadnych szkodliwych substancji.

Siedziba Fisker Coachbuild mieści się w południowej Kalifornii. Jej szefem i zarazem głównym projektantem jest Henrik Fisker – twórca przepięknych linii nowego Aston Martina DB9. Kilka lat temu Fisker postanowił budować własne unikatowe auta na indywidualne zamówienie dla tych, których nie cieszą nawet najbardziej luksusowe pojazdy seryjne. Tak powstał pierwszy model Karma, który podobnie jak prezentowany w Detroit Karma S, zachwyca piękną linią nadwozia i technologią rodem z filmów fantastyczno-naukowych.

fisker-karma-s2.jpg

fisker-karma-s3.jpg

fisker-karma-s4.jpg

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

Komentarz są wyłączone.