luty 21, 2024
Aktualności Auta Sportowe Marki Mazda

Mazda MX-5 Superlight

Mazda MX-5 Superlight

Mazda MX-5 Superlight – W tym roku Mazda świętuje 20-lecie istnienia kultowego modelu MX-5, który jest najlepiej sprzedającym się roadsterem świata. Od 1989 roku wyprodukowano ponad 800 tysięcy egzemplarzy dwuosobowego auta z otwieranym dachem. Na Salon Samochodowy we Frankfurcie Mazda przygotowała odmianę Superlight, która ma ożywić ideę otwartego auta sportowego.

Auto pozbawiono praktycznie całego wyposażenia. Zostały usunięte: przednia i boczne szyby, wycieraczki, zewnętrzne klamki, lusterka, dywaniki, konsola centralna, wygłuszenia, klimatyzacja, nagrzewnica, a nawet wentylacja! Zamontowane we wnętrzu fotele kubełkowe, dźwignie hamulca i skrzyni biegów oraz kokpit wykonano z laminatów i włókien węglowych. Za głowami kierowcy i pasażera sterczą pałąki przeciwkapotażowe, które wpływają korzystnie na właściwości aerodynamiczne MX-5 Superlight. Mazda napędzana jest silnikiem 1.8 MZR z 16-zaworową głowicą i wytwarza 126 KM przy 6500 obr./min i 167 Nm przy 4500 obr/min. Tradycyjnie auto ma tylni napęd. Mazda MX-5 Superlight przyspiesza od 0 do 100 km/h w 8,9 sekundy.

Mazda MX-5 Superlight

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły