luty 21, 2024


McLaren zaprezentował model X-1 na wystawie Pebble Beach Concours d’Elegance. Samochód powstał na bazie modelu MP4-12C na specjalnie zamówienie stałego klienta brytyjskiej marki, który już posiada McLarena F1 i Mercedesa McLarena SLR , a zapragnął czegoś wyjatkowego. Pomysł na wyprodukowanie samochodu na specjalne zamówienie powstał już trzy lata temu, jeszcze przed wejściem na rynek modelu MP4-12C. X-1 inspirowany jest wieloma klasycznymi samochodami, takimi jak Facel Vega z 1961r., Chrysler D’Elegance Ghia z 1953 r., Buick Electra z 1959 r., Mercedes-Benz 540K z 1939 r. i Citroen SM z 1971 r.

Projekt został wyłoniony w konkursie, który wygrał młody stylista brytyjskiej marki – Hong Yeo z Korei. Całe nadwozie, wraz ze światłami i felgami, zostało zaprojektowane specjalnie na potrzeby tego modelu. Wykonano je z włókna węglowego i polakierowano na czarno. Wnętrze pojazdu zostawiono bez zmian.[nggallery id=2066]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły