Luksusowe Marki Mercedes

Mecedes-Benz S 63 AMG

2014 Mercedes-Benz S63 AMG 4MATIC

Mercedes zaprezentował najnowszą limuzynę w wersji AMG. Ekskluzywne auto wyróżnia się agresywną stylistyką, dzięki zamontowaniu innych zderzaków, progów, dodatkowych spoilerów oraz specjalnych wzorów felg. Wewnątrz oczywiście poza sportowymi akcentami i znakomitym luksusowym wyposażeniem znajdziemy mnóstwo elektronicznych gadżetów.

Wersja AMG została odchudzona aż o 100 kg i waży teraz 1970 kg. Mecedes-Benz S 63 AMG napędza 585-konnm silniki V8 o pojemności 5,5 litra, generujący aż 900 Nm momentu obrotowego. Od 0 do 100 km/h Mercedes S63 AMG przyspiesza w czasie 4 sekund, przy napędzie wszystkim kół 4Matic. W wersji napędzanej na tylną oś czas ten rośnie o pół sekundy. Oczywiście prędkość maksymalna jest ograniczona do 250 km/h. Sportowa, 7-biegowa skrzynia z trzema trybami pracy: “C” (Controlled Efficiency), “S” (Sport) oraz “M” (Manual) pozwala dostosować charakter jej pracy do indywidualnych wymagań kierowcy. Opcjonalny napęd na cztery koła rozdziela moment obrotowy w stosunku 33 proc. na przednią i 67 proc. na tylną oś.

Zobacz również:  Mercedes SLS Panamericana Gullwing

Światowa premiera Mercedesa S63 AMG ma odbyć się podczas wrześniowego Salonu Samochodowego we Frankfurcie. Jego ceny mają zaczynać się od 679 tysięcy złotych.

Oceń ten artykuł

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły