Luksusowe Marki Mercedes

Mecedes-Benz S 63 AMG

2014 Mercedes-Benz S63 AMG 4MATIC

Mercedes zaprezentował najnowszą limuzynę w wersji AMG. Ekskluzywne auto wyróżnia się agresywną stylistyką, dzięki zamontowaniu innych zderzaków, progów, dodatkowych spoilerów oraz specjalnych wzorów felg. Wewnątrz oczywiście poza sportowymi akcentami i znakomitym luksusowym wyposażeniem znajdziemy mnóstwo elektronicznych gadżetów.

Wersja AMG została odchudzona aż o 100 kg i waży teraz 1970 kg. Mecedes-Benz S 63 AMG napędza 585-konnm silniki V8 o pojemności 5,5 litra, generujący aż 900 Nm momentu obrotowego. Od 0 do 100 km/h Mercedes S63 AMG przyspiesza w czasie 4 sekund, przy napędzie wszystkim kół 4Matic. W wersji napędzanej na tylną oś czas ten rośnie o pół sekundy. Oczywiście prędkość maksymalna jest ograniczona do 250 km/h. Sportowa, 7-biegowa skrzynia z trzema trybami pracy: „C” (Controlled Efficiency), „S” (Sport) oraz „M” (Manual) pozwala dostosować charakter jej pracy do indywidualnych wymagań kierowcy. Opcjonalny napęd na cztery koła rozdziela moment obrotowy w stosunku 33 proc. na przednią i 67 proc. na tylną oś.

Światowa premiera Mercedesa S63 AMG ma odbyć się podczas wrześniowego Salonu Samochodowego we Frankfurcie. Jego ceny mają zaczynać się od 679 tysięcy złotych.

[nggallery id=2123]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły