Aktualności Luksusowe Targi

Mercedes CLS 2011MY

Mercedes CLS – Pierwsza generacja Mercedesa CLS wywołała niemały zamęt w motoryzacyjnym światku oraz skostniałych klasyfikacjach nadwoziowych. Niby to czterodrzwiowa limuzyna, a tak naprawdę coupe. Na widok nowego CLS-a, nie powiemy „Co to jest?”. Jednakże i bez tego, bryła robi wrażenie.

Trudno oprzeć się wrażeniu, że projektując przód (+ w pełni ledowe oświetlenie), konstruktorzy zapatrzyli się na SLS AMG. Dalsza część pojazdu prezentuje się równie interesująco. Subtelnie opadający dach zakończony „lekkim” kufrem, boczne przetłoczenia gładko przechodzące w nadkola. Jednym słowem: czysta elegancja połączona z dynamizmem i emocjami kierowcy.

Zaglądając do wnętrza, również natkniemy się na elementy przejęte z bolidu AMG, jak choćby panel automatycznej klimatyzacji umieszczony na styku konsoli i tunelu. Poza tym lista wyposażenia dodatkowego obejmuje m.in. trzy rodzaje skóry i drewna (błyszczący orzech, błyszczący, czarny jesion lub satynowa, jasnobrązowa topola). Dla zwolenników sportowych doznań, przewidziano oczywiście aluminium, bądź włókno węglowe.

Premiera Mercedesa CLS 2011MY odbędzie się podczas targów paryskich (2 – 17 październik).


[Źródło: Carscoop.blogspot.com]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły