lipiec 20, 2024
Aktualności Luksusowe Targi

Mercedes CLS Shooting Break w Pekinie

Mercedes CLS Shooting Break – Nawet przeciwnicy marki muszą oddać jej sprawiedliwość. Cokolwiek Mercedes nie robi, jest w tym konsekwentny. A jeśli już zmiana stylistyki, to tylko gruntownie przemyślana. Właśnie w tym duchu powstał koncepcyjny CLS Shooting Break.

Stylistyka samochodu zgrabnie łączy elementy coupe, hatchbacków i kombi w jedną spójną całość, osadzoną na 20-calowych aluminiowych felgach. Podmuchem nowoczesności są w tym przypadku, przednie reflektory wykorzystujące w pełni technologię LED.

Źródło napędu stanowi benzynowa jednostka 3.5 V6 z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Motor generuje 306 KM mocy i 370 Nm momentu obrotowego. Według zapewnień producenta CLS Shooting Break „wyznacza nowe standardy w konkurencji zużycia paliwa”. Takie słowa mogą oznaczać postęp, choć równocześnie być przechwałkami. Cóż, przyszłość pokaże.


Źródło: Auto-Blog.pl Fot. Auto China: Sam Abuelsamid / Weblogs, Inc.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły